bugün

hayata dair iç burkan detayların babası. senelerce önünden geçer, kısmen hikayesini bilirsin, durur o öylece. Vardır benim gibi bu binalarla empati yapan elbet.
Bir hevesle başlanılmış sonra paraya kıyıp tamamlanmamış olan görüntü kirliliğidir.
senelerce önünden geçilemeyebilir. işçilerin karınca gibi çalışıp 5-6 katlı binayı 2 ayda bitirdiklerine şahit oldum. sorulması gereken soru inşaatların ne kadar koca olduklarıdır. benim için 5-6 katlı bir bina koca bir inşaat. küçük bir hayatım var.
bir tanesi bursa da hüda tepesinin az altında havuzlu bahçenin oradadır. 7 yıldır bursadayım beton atılmış bırakılmış bir tek çivi bile çakılmadı. bir ara dikkaldırımlı birkaç genç orayı restore edip karargah olarak kullanıyorlardı ama içip de birbirlerini düdüklemeye kalkışınca lağvetmişler diye duydum.
üsküdar'ın acıbadem semtinde türk telekom kocaman binasının hemen yanındaki arzada acıbadem kültür merkezi adı altında başlayan inşaatın tamamlanmasına örnek verecek durumdur.
kızılay alış-veriş merkezi ankara'nın metrekaresi en pahalı yerinde senelerce inşaat halinde öylece durmuştur. fakat geçte olsa, çok sonraları faaliyete geçmiş ve bütün ankaralıları sevindirmiştir.
Ankara metrosunun yeni hatları.
şu ankara gaziosmanpaşada ki yüksek mavi bina. Tepesinde bi vinç 15 yıldır duruyor hani.
bina olarak sayılmasa da en baba inşaat yapıldığı dahi unutulan yıllardır süregelen ankara metro çalışması adı altında yürütülen metro inşaatıdır. varmı daha kocası bilinmez.
işte bunlar hep rant. Birileri çıkıp doğoya 27 kattrilyon yatırım yaptık dediğinde 1 kez daha düşünün.
(bkz: izmir metro)
marmaray, selçuk üniversitesi tıp fakültesi hastanesi gibi gibi daha da eklenebilir.
ankara metrosu.ne metrosu bildigin tren lan.
eskişehir yolunda armada avm'nin karşısındaki inşaat. bitirelemeyeceği anlaşılınca yıkılmaya başlandı bile.
Bildim bileli bitirilemeyen deniz manzaralı villa aslında villa demeye bin şahit görüntü kürliliği.
Paraya kıyılıp sıvanmayan evler...
izmir metrosu. üzerine tanımam, açın araştırın.
not: izmirliyim.
kusura bakmayın da bizim burdakinin müteahhit'i orospu çocuğuydu. binanın temellerini attı, kabasını oluşturdu, apartmanları sattı, öylece bırakıp gitti. komşumuz gecekondu da kalıyordu bilmem kaç yıl dedeman hotel de hizmetçilik yaptı. (kat görevlisi mi ne kibar adını bilmiyorum.) adam tüm birikimini ve emeklilik ikramiyesini oraya koymuştu. şimdi üzüntüden mi neden bilmiyorum kanser. bir de kilo verdi ölü gibi dolaşıyor. yazık.