bugün

Yamaha c40 olabilir.
Fiyat /performans açısından.
Bir bakayım dedim önerilenlerin fiyatına da
Bir şeye başlamak nasil 1200 lira olabilir amk? Neden sanat yok neden spor yok nasil olsun yavsaklar 2000 liraya tenis raketi 1200 liraya yeni başlangıç gitar mi olur?
başlangıç için , Uygun fiyatlı klasik gitar arayanlara Toledo lc-3900 gitarını öneririm.
Yamaha f310 al başla, devam et. Fiyat performansın zirvesi bu gitardır. Tabi başlangıç için. Hatta öyle takılacaksan eksiklik hissetmesin.
klasik gitarsa miguel angela şaşırtıcı derece güzel tonları vardır, akustik gitarsa jay turser. aslında bir sürü var ve iyi gitarla başlamak konforunuzu arttırır, çalımınızı kolaylaştırır, daha çabuk kavrarsınız. kötü gitar ya da tel seviyesi biraz yüksek gitarlar işkence çektirip hafif heves kırsa da alay etmek için demiyorum gerçekten parmak kaslarınızı güçlendirir. iyi gitara geçince gitar kuş gibi gelir size. ama afedersiniz dolar ve euronun en boktan olduğu zamanda artık başlangıç gitarlarının fiyatı bile uçtu. az biraz anlıyorsanız 2.el bakın. alırken fret dediğimiz perde demirlerine bakın çukurlaşma veya demir düz olacağı yerde aşağı veya yukarı kısmında böyle eğim var mı aşınmadan dolayı şerit izi var mı diye. buna sıfır gitarlarda da bakın bazen teşhir oluyor ve ilk onu elden çıkarmak isteyenler oluyor bazıları teşhir olduğunu söylemiyor çünkü. ikinci elde ayrıca trus rodlu gitar alırsanız trus rodun sağlam olup olmadığını sorun. bunun dışında pek masraf çıkaracak teferruatlar yoktur elektro modellerine bakmadığınız sürece.
Arenas başlayın. Sağlam bir gitardır. Yaklaşık 10 senedir kullanırım kendisini. Çok badireler, darbeler atlattık. Ne o yenildi ne ben.
Ooo her yer desperado.
yeni başlıyorsan lütfen başlangıcını akdeniz akşamları çalarak yapma,istersen ali babanın çiftliği çal ama akdeniz akşamları çalma.Saygılar.
Nasıl olsa olmuyor deyip bırakacaksın?!.. önce, ödünç bir gitar bulmayı dene istersen? Ya da ilk basamak olarak bir mandolin veya bağlama kursuna git önce, hı?..
boş ver başlangıcı filan. bir al pir al.

klasik: Godin Multiac Grand Concert Duet Ambiance
Akustik: Gibson Montana Parlor Avant Garde
elektro: Gibson Flying V Custom

bunlara vereceğin para ile araba da alabilirsin tabi. ayağını yerden keser.