bugün

islam dinidir. Kendinden çok çok daha eski bir din olan Hinduizm in kutsalı olan ineği öldürerek sevaba girdiğine inanılan dindir.
Başkasının kutsalını öldürür, kendine inanmayanların öldürülmesini emreder, sonrada inanca saygıdan, hümanizmden bahseder.
Komik şeyler sizi..
müslümanın inanç özgürlüğüne bakışıdır.

benim dışımdaki inançlar gereksizdir der geçerler. bak yukarıdaki çomar da inanç sorguluyor ibiş.
--spoiler--
o zaman sen de et yeme. vejetaryen ol.
--spoiler--

Benim et yiyip yemememin konuyla alakası ne?
Başkasının kutsalına değer verip bir başkasınınkine değer vermeyen insanların düşüncesi.

Yazmayı en son isteyeceğim başlıklardan biri fakat tutamadım kendimi.

Bir dine değer vermek için onun ne kadar eski olduğunu baz almak bir yana dursun, "değer" kelimesinin anlamından sıyrılıp muhalif söylemlerde kullanılması ironik. Kaldı ki bunu hayvan haklarına saldırı olarak görenlerin çoğu evinde kedi-köpek besleyen insanlar. Tabii ki besleyin, bu çok güzel bir durum. Fakat o hayvanları ne ile besliyorsunuz? Kendiniz gibi vejeteryan mı yapıyorsunuz? Üstelik bitkilerin aktif hareket etmedikleri için birer canlı olduğunu da unutuyor gibisiniz.

Hiçbir şeye inanmıyorsanız ve böyle düşünüyorsanız durum daha vahim. Çünkü insanın doğasında hem etçil hem de otçul olduğu bir gerçek. Siz bir Aslanın Ceylanı avlayıp yemesine de bu denli karşı mısınız? Bu bağlamda ekolojik döngüye karşı olduğunuz aşikar.

Ateist, deist, nihilist, hümanist veya islam dışında bir dine mensup olabilirsiniz. Fakat lütfen hayatı siyaset haline getirip her şeye muhalif olmayı bir kenara itiniz. Bu enerjinizi insanlık adına, gerçek evrensel değerler için harcayınız. Zira hayat bu boş ideolojilerle uğraşmanıza vakit kalmayacak kadar zorluk sunacaktır size.

Kolay gelsin.
güncel Önemli Başlıklar