bugün

cesaretli bir insandir. ama durustlugunden dolayı takdir beklemesi tamamiyle yanlıs bir dusuncedir. bunun adı deger vermemek, alalenen saygısızlık olarak degerlendirilir. ama bu dunya halidir, insan halidir, hayatı tanıyan insana saskınlık bile yaratmaz.
--spoiler--
mary jane
--spoiler--
harc bitti yapi paydos diyen sevgilidir.

(bkz: yeni umutlarım yeni aşkım var)
dürüstlüğüne karşılık verilmesi gereken insandır. Bu itirafının aşık bir bunyede nasıl yaralar açacağını düşünememesinin sonucunda 'zaten ben de bir başkasına aşığım, hatta seni aldatıyordum' şeklinde bir cevabı hak eden insandır. *
artık sevgili de değildir, olmamalıdır.
kendi için kalakacağini zannedilen ucağa baskasi için kalkacağini anlayan, ve ucağin tatli diyarlara gideceğini bilen ve kendi için olan ucağin ise kasvetli diyarlara gideceğini anlayan kişinin, metanetli olmasi gerektiren, biraz da casablancadaki bogart vari olmasini sebebiyet verdirten ve as time goes by sarkisina tilt olmasina saglayan noktadir. virgül ile yasanmaz noktalara gerek vardir. kimse bilinmezliği ve varsayimlara katlanamaz katlansa bile kafayi yer. en tatli bilinmezlik bile hakikatin sillesinden beterdir.

--spoiler--
düsmana gerek yok en buyuk dusman zamandir
--spoiler--
alıcan eline.vurucan kırbacı vurucan kırbacı.
- aangelicaa, ya ben sana çok kötü bişi yaptım..
+ n'aptın canım n'oldu?
- sen benim meleğimdin ben sana nasıl böyle bir şey yapabildim...
+ ya hayatım n'aptın söylesene!
- gözümün nurusun sen ya, dünya üzerinde beni tek sen anlıyorsun..
+ çıldırtma beni de söyle şunu, 5 gündür aynı hikaye, ne anlatmaya çalışıyorsun sen?
- meleğim, ben ....a* aşık oldum!
+ *ee, n'apayım, bir de ayarlıyayım mı?
- hayır sakın söyleme.. böyle bir şey olamaz, sana bir de bunu yapamam...***
esas söylemek istediği,"başka birine aşıkken sana oyun oynamak istemiyorum,yol yakınken ayrılalım" demek olan sevgili çeşidi. Genellikle dürüstlüğün her bünyede aynı yan etkiyi yapmadığı ve dürüstlük adına olayın kare kökünü almayan kişiler için geçerlidir. karşı tarafın canının yanmasını,eğer yakmamaya çalışıyorsa bile engelleyemez,tek yapabildiği "gitmek"tir.
terkedilmesi gereken sevgilidir yada artık sevgili değildir.
"kızlar yedeği garantilemeden ayrılmaz" sözünü akla getiren insan türü.
dövülesidir, tokatlanasıdır.

ilk entry den kendimi belli ettim *
sevgilisinden sıkılıp bahane arayan kişinin onur kırıcı davranışıdır.
açık sözlülüğünden ötürü, hayatım boyunca takdirimi kazanacak olan sevgilidir. helaldir.
her sevgilinin öyle ya da böyle bir gün sarf edeceği sözdür.
karsilik olarak "kendine iyi bak" dedigim yuksek saygimi hakeden disi kisidir. * * *
sizi hiç sevmemıs olandır...adı sevgılıdır sadece.
Şıpsevdi sevgilidir,sorumluluk duyusu gelişmemiş olandır, terkedilesidir.
niye durduk yerde başkasına aşık oldu diye düşündüren, sizi "yoksa beni hiç sevmedi mi" paranoyasına sokan hain sevgilidir. ayrıca boş bırakılmış sevgilidir.
dürüst sevgilidir ancak dürüstlük karşı tarafın canının yanmasına engel değildir.
sen git çay koy, karşılıklı içeriz denilesi sevgilidir.
ileri dereceşerefsiz olması söz konusudur.
-ben sana uzaylıyla bire bir sevisen arkadasımı da getiricem onu da getiricem...
+ getir onu da getir burda bi sinerji yaratalım, ama bu fake
-neykk?
+fake ulan fake bak su boynuna resmen secret love yazıyo
- duymuyom kii "shake it up sekerimmm" duymuyommm *
istemeden de olsa şunlara sebep olandır:

tüm eksik yönlerim, isteyip de yapamadığım tüm şeyler, bütün küçük ayrıntılar hayallerime dair... hepsi bir bütün olur, ete kemiğe bürünür. O olur. ''Başkası''...
dürüsttür. bazen insan yalanı tercih eder o ayrı.

başkasına aşık oldum lafını duymaksa çaresizliktir, artık yapılacak hiçbişey yoktur, mutlu ol deyip çekip gitmek lazım gelir.
(bkz: al karşına adam gibi konus)