kendi menfaatleri için ortaya sürdükleri ve ilelebet iktidar olmayı bekledikleri sistemde kendilerine rakip çıkınca tutuşanları göstermiştir.
de facto durum karşısında mecburen seçim halindeki normal aday gösterme hali.

halbuki aday çıkarmayıp sistemin kendisi için özel olarak dizayn edildiği şahsın tek aday olarak seçime girmesine çanak tutmaları gerekirdi (!) .
ilk iki entryi göremiyorum ama bu zeka tanıdık geldi. reyisleri seçim kararı alıp sonra "beni indirmek için uğraşıyorlar" gibi inanılmaz zeka kokan açıklama yapıyorsa yalakaları da "hani karşıydınız neden aday çıkarttınız ihihii" der tabi. ne olsun mesela ? sistemi değiştirin seçimlerde iptal olsun babadan oğula geçsin koltuk hı ? güzel dimi.
erdoğan rahat alabilir. ama diyelim ki mecliste kaybettiniz. o zaman ne olacak onu çok merak ediyorum. işinize geldiği her şeye el atamayacaksınız. sonra da "sistem tıkandı, böyle işlemiyor" diye erken seçim isteyeceksiniz.
(bkz: öyle göte böyle yarak)
iki yüzlü olma durumudur. öteden beri bunların dedeleri de böyle. evet...
3 ün 1 ini alması için bu gerekliydi.
ne yapsın sayın troll tek başına gir, rahatça almı desinler seçimi ?

zaten hepsi parlamenter sisteme tekrar geçileceğini söylüyor ?

Allah kimseye özgürlüğünü sattırmasın, köleliğe bu kadar aç bir kesim olamaz.
Muhalif degilim ama cok sacma bi dusunce.

Napsinlar simdi komple biraksinlar mi olayi? Sistem neyse ona gore is yapacaklar. Az akilli olun aq.
Dingil misiniz arkadaş?
Başkanlığa karşı olduğu için aday çıkarmamasını beklemek neyin kafası mk?
Yapılacak şeyin adı ne sayın troll? Sorunun cevabı orada gizli zaten.
Beynimi boka batırıp çıkarsalar böyle salakça bir söz söyleyemem.
ülkede siyaset konuşabilme ehliyetinin sadece zeka seviyesi belli bir barajın üzerinde olanlara verilmesi gerekliliğini suratımıza çarpan konu. şimdi ben bu olayı diline dolayıp sorun diye konuşan insanla ne tartışabilirim değil mi? yani anlatsam anlamaz, anlayacak olsa bu konuyu sorun diye konuşmaya kalkmaz. hani cahil olanı anlarım ancak aptallığa tahammülüm yok. sadece benim değil, bu ülkenin artık hiçbir vatandaşının bu kadar aptallığa tahammülü olduğunu sanmıyorum. suç a partisinde ya da b partisinde değil. insanlarımız savunduğu görüşü savunmak için temelini bilmeye, savunmadan önce düşünmeye gerek duymuyor. problem tam olarak bu. destan gibi yazmış bir de üç kuruşluk beyniyle. siktirin gidin bu memleketten ne olur. seçim sonucunda kim iktidara gelirse gelsin hiç farketmez. siz her halükarda siktirin gidin bu memleketten. gitmiyorsanız da üremeyin lütfen. şu hayattaki tek şanssızlığım bu ülkede tarih öğretmeni olmak zaten. üremeyin ki kodu bozuk beyinsiz çocuklarınızla uğraşmayalım bir de.
Elestirilen seyi anlayamadigim durum.
Nedir yani, baskanlik sistemini onaylamadiklari icin baskan adayi cikarmamalari mi gerekiyordu?
Kaldi ki baskan adaylarinin hepsi, muharrem onde olmak uzere parlamenter sisteme donusun sinyallerini veriyor her firsatta.
Ben bir celiski goremiyorum.
Daha cok, bok atmak icin sacmalayan bir aktrol cabalamasi sezinliyorum.
cumhuriyet ilan edilmemeliydi, demokrasi amaç değil araçtır deyip politikaya atılmanın yanında devede tüydür.

ohal'i biz kaldırdık deyip ohal'de referandum yapan ve referandumdaki vaadi olan ohal'i kaldırma işlemini de gerçekleştirmeyip bir sonraki seçimi de ohalli yapacak olanlar var bu ülkede. başkanlığı da araya darbe, ohal filan arasında getirmeye çalışıp adını cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi koyarak afrikalı kabilelerden sistem arakladılar.

bir de koalisyonlar bitecekti, he canım he...
bazı şapşalların o koltuğa eski sistemi getirmek için oturmak istediklerini bilmemesinden kaynaklanmasıdır. Adamın vaadi lan bu salak partili.