bugün

doğru anlayıştır. Nokta.
Doğru bir anlayış değildir. Hdp li arkadaşlar hariç elbette ki.
böyle saçma bi anlayış olabilir mi ya. evet derseniz mutlusunuz hayır dersen terörist. kurban olduğum milletimde buna inanıyor ya ona yanıyorum.
yav he he, hayır diyorum ve teröristtim. hayırcılar örgütüne üye oldum ve bombalı eylem yapma planlarım var. kalıbını siktiklerim.
çok ahlaksızca bir propaganda şekli.

siyaset hiç bu kadar çirkinleşmemişti. duydukça bunlar adına utanıyorum.
ülkemizdeki milyonlarca anlam veremediğim anlayış karşısında bende bir şaşkınlık yaratmamıştır. ülkemin güzel insanlarının da bu konuya eğildiğini düşünmüyorum.
halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu işlemektir.

Barbaros şansal iki twitter mesajı için bu suçu işlediği iddiasıyla bir aydır tutukluyken, halkın en az %50'sini terörist ilan eden bu yaratıkların elini kolunu sallayarak dolaşması skandaldır, hukuk cinayetidir.
Daha bikac hafta once "Evet demek vatan hainligidir" diyen kilisdaroglu nun taraftarlarının kendi kendilerine uydurduğu anlayistir. Pkk ile ayni safta oldugunuz icin teroristmis gibi hissediyor olabilir misiniz?

sizin kadar terbiyesiz ve ahlaksiz bir kesim daha gormedim. Gunlerdir evet vereceklere hakaret eden evet verecegini aciklayan sanatcilari linc eden biz miydik suursuzlar?

Lideri kilisdar olanlardan ne beklenir gerçi. Bizi tiririst diyirlir diye aglayin şimdi. Gram acimiyorum fazlasiyla hak ediyorsunuz.
pkk ve fetö ile aynı yanda olmaktır. Kim kimin yanındaysa, o da ondandır.

iktidarımız müsaade etseydi eğer; hayır'cıları döve döve olarak adam ederdik. anadolu çocukları olarak bir şey yapamıyoruz, teröristlere sessiz kalmak zorumuza gidiyor.
dünyanın en mal anlayışıdır, ışidde hergün allah kitap diyor o mantıkla müslümanlarda terörist mi oluyor?
Referandumda hayır oyu verenler terörist ilan ediliyorsa o zaman o pusulada neden hayır bölümü var merak ediyorum.
Bu anlayışın temelinde iki farklı açılım var. Birincisi terör örgütü olan pkk yı temsil ettiğine inanılan HDP nin Hayır diyecek olması ile birlikte Dünün hoca efendisi bugünün saraylısı fetö nün de Hayır diyecek olması.

Yani düşmanımın dostu düşmanımdır felsefesi.

Bir diğeri de. Ben teröristlerle mücadele ediyorum. Eğer benim yanımda değilseniz benim karşımda olursunuz karşımda olanlar da teröristlerdir mantığı.

Yorum yapmadan düşündüğümü ifade etmeye çalıştım. Yoksa dünyada ölümden başkası yalan.
başkanlığa evet diyen zümreyi iradesizlikle suçlayıp küçük görmek ile aynıdır. bu iki kesim böylece bu süreçte ön almaya çalışır.
siyasi partilerin/liderlerin siyasi ajandalarını gerçekleştirmek için kullandıkları bu söylemler toplumu kutuplaştırırarak komşuluk ve dostluk müessesesinin temeline dinamit koymaktadır.

edit: anlatım bozukluğu
Bu %100 ayrımcı ve halka nifak sokmak isteyenlerin öne sürdüğü çağ dışı bir slogandır.
2709. kanunun 104. maddesi uyarınca;

eski anayasa: bakanlar kurulu kararıyla kararname çıkarmak.
yeni anayasa: tek başına kararname çıkarmak.

2709. kanunun 106. maddesi uyarınca;

yenisinde cümle ne bakın: cumhurbaşkanının hastalık ve yurt dışına çıkma gibi sebeplerle geçici olarak görevinden ayrılması hallerinde, Cumhurbaşkanı yardımcısı Cumhurbaşkanına vekâlet eder ve Cumhurbaşkanına ait yetkileri kullanır.

eski anayasa: hastalık ve yurt dışına çıkma hallerinde bir adet meclis başkanı cumhurbaşkanına vekalet ediyor ve yetkilerini kullanabiliyor.
yeni anayasa: meclis başkanı yerine cumhurbaşkanı yardımcısı geliyor ve üst sayı sınırı olmayacak şekilde cumhurbaşkanı yardımcıları belirlenebiliyor. hastalık, yurt dışına çıkma hallerinde birdenbire 30-40 tane cumhurbaşkanı yetkileriyle donatılmış(eksiksiz) kişi ortaya çıkabiliyor.

peki, bunlar alelacele birbirlerine sararlarsa ne olacak? hepsinin orduya talimat verme hakkı var, hepsinin cumhurbaşkanı gibi(tam yetki ya) kendisine cumhurbaşkanı yardımcısı belirleme ve diğer cumhurbaşkanı yardımcılarını hükümsüz bırakma yetkisi de var. ya kötüye kullanılırsa? 30-40 tane cumhurbaşkanı yardımcısı ile bir tane meclis başkanı olmasını bir tutamayız. ha, darbe olayını ortadan kaldırmak mı istiyorsun? şöyle yaparsın o zaman, illa da cumhurbaşkanı yardımcısı olmasını istiyorsan, her birini diğerinin altında görevlendirirsin. bir darbe durumunda en üstten kıyıma başladıkları zaman içlerinden hayatta kalan en yetkilisi askere ve diğer birimlere gerekli talimatı verir ve hükümetin düşmesinin önüne geçer. bu kadar basit bir çözüm yerine neden böyle saçma sapan bir düzenleme getirdiler anlamıyorum.

hadi şimdi gidin ve evet oyu kullanın.
ahlaksızca bir söylemdir. gerçi bunca ahlaksızlığı yapanların ve yapılanı görmezden gelenlerin bu cümleyi kuruyor olması şaşırtmıyor.

görsel

nasıl olacak peki bu iş ? evet diyenler her zaman olduğu gibi neye evet dediklerini bilmiyorlar bile. öylesine bir aşka kapılmışlar ki gözleri görmüyor kulakları duymuyor. şu yukarıdaki görselde olduğu gibi her şeyin farkındalar kimin ne b.k yediğini çok iyi biliyorlar ama hala doğruyu yapmaya çalışan insanlara terörist gibi vatan haini gibi kelimeler kullanıyorlar utanmadan sıkılmadan.. kendileri de çok iyi biliyorlar ki sistem değişince hiç bir şey iyiye gitmeyecek aksine bugünleri mumla arayacağız. en son yaşanan varlık fonu mevzusunda bile sesleri çıkmıyor.. o kurumun yönetiminde olan yiğit bulut oraya atandıktan sonra bu kurumların o vakfa aktarılması hiç umurlarında değil. kafalar berrak kafalar tertemiz bu evetçilerde ülke yanmış yıkılmış umurlarında değil yeter ki reyislerinin gönlü olsun..
Katılmadığım ve böyle düşünenlere de çok kızdığım bir düşünce yapısı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak evet ya da hayır demek bireye kalmıştır. Evet diyene de hayır diyene de saygı duymamız gerekmektedir. Hayır demek günahtır, haşa veya evet demek koyunluktur gibi yorumlar kabul edilemez her bireyin düşünce özgürlüğü vardır. Ata'mızın bize en güzel armağanlarından biridir.
Yok canım ne teröristi? O....çocuğuyuz, seviyeyi buralara getirdiniz amk, utanmasanız hayır oyu veriyoruz diye ana bacı söveceksiniz, aslında size oy verip senelerdir hakketmediğiniz koltuklarda oturmanıza sebep olanları kalaylamak lazım.
Zaten hep iyi şeyler isteyenler terörist vatan haini oluyor. Zamanında Deniz gezmiş ve arkadaşları gibi. Varsın hayır çıksın biz sizin deyiminizle vatan haini olmaya raziyiz.
evet dedirtmek için argüman üretemiyorlar. ben böyle bi sistem görmedim. resmen söylenmiş bir söz, söyleyeni malum.
numan kurtulmuş da çıkıp; böyle denmedi çarpıtılmaya çalışılıyor, diyor.
tekrar tekrar izledim gün gibi ortada ki hayırcılarla teröristleri yan yana koymayı açık açık dillendirmiş.
o anlayışa turp sıkayım.

bakın aşağıdaki 3 komutan kadar terörle mücadele edeceksiniz önce;
görsel

siz terörle mücadele ettiniz mi bunlar gibi?
asla.
siz bilakis teröristleri beslediniz, büyüttünüz, devlet kadrolarına doldurdunuz.

şimdi de kalkmış "hayır diyenler teröristtir" diyorsunuz.

hoşt ulan.

şu komutanlar da mı terörist?
allah çarpar lan adamı.
Mücadele etmeye değmeyen anlayıştır.
Arkadaş şimdi adamların mantığı belli. Dünya düz ve öküzün boynuzunda misali. Ancak zaman geçer görürler boynuzun üstünde ebelerinin olduğunu. Tabi bu zaman bizi de boş geçmez, siker bırakır. Artık bu çaresiz duruma diyecek bişey bulamıyorum. Yok hani terörist de değilim. Ama dünya sanırım düz.
Bunu savunanın allah da belasını versin.

Ben, atatürk milliyetçisi olarak hayır diyorum.
"başkanlığa evet diyenler diktatörlük yanlısıdır"anlayışı kadar yanlıştır!
Mağdura yatmak isteyenlerin uydurduğu anlayıştır.

Pkk hayır dediği için bu malum kitle de tribe girdi işte içten içe. Napalim kardeş ortada olan bir gerçeği sirf sen hayir vereceksin diye dillendirmeyelim mi?

Pkk nin sponsoru almanya'nin bile tutumu belli, daha genel başkanınız olacak zat yeni anayasayı bilmiyor.

Ya biraz aklınızi kullanin ya da bize tererüs diyorlar diye ağlayip kendinize güldürmeyin. Sahsen biktim dangalakliklarinizdan. Sizden gelecek evet de gelmesin yani sorun degil.