bugün

Türkiye referandum tartışmaları yaşıyorken bir ara 4 tl sınırına yükselen doların referandum sonrasında hala yükseklerde kalmasıdır.

şuan 1 dolar = 3,63 türk lirası.

Demek ki sorun sistem falan değil, yönetimsel. Ama insanlar buna rağmen çıkıp erdoğan'ı destekleyebiliyor. Eskiden yazar kasa fırlatan insanlar süt dökmüş kedi gibi.

Vay koyun canınızı sizin.
2019 dan itibaren degisecek. Diyorlar.
Kelime oyunlarına gerek yok. başkanlık sisteminin gelmesinden kastedilen şey sistem tartışmalarının sona ermesi.

analistler her zaman tartışma ortamı yüzünden dolar yüksek diyordu. tartışmalar bitti ama dolar hala aynı seviyede.
başkanlık sisteminin 2019 kasımında geleceğini bile bilmeyenlerin yorumudur. hayır birde bu beyinsiz takımı oy kullandı lan.
Tıpkı başkanlık gelince terörün bitmemesidir.

(bkz: bitti demediniz mi lan)
normaldir.
düşmez.
sorumlusu da ülkeyi 16 yıldır yönetenlerdir.

kim mi ?

not: benden öğrenip entry yazacan değil mi komik bb seni.
Zorluklar tecrübedir. üstesinden gelecegiz.
evelallah!

#abdyeboyunegmeyecegiz.
Yalandi oglum o yalan seçim palavrasiydi ve halk yedi bunu.
bazı arkadaşlar yazmış ki

dış güçler türkiye nin başkanlık rejimine geçmesini istemiyor.

Daha özal zamanında türkiye yi başkanlık rejimine geçmesi için zorladı coniler. Özal da çok hevesliydi ama çapı yetmedi.

Sonra coniler fetöyü öne sürdü. O da ak parti ile birlikte ergenekon devrimini gerçekleştirdi. artık atatürkçü subayların gücü azalmıştı. sonra baktı ki coni artık koltuğu bırak diyor o zaman coni ye de baş kaldırdı.

Bazıları coniye başkaldırmadı onları fetöcü rererö ilan etti. (ki öyleydiler ama topu öyleydi kendileriyle beraber)

Coni ye başkaldırması konusunda bütün türkiye yanında ama kalkıp bir kaç çomar sanki ülkeyi kendi kurtarmış da coni cehape ile beraber başganlık sisteminden korkuyormuş da.

beyninizi seveyim. Zeki düşmandan daha zarar vericidir aptal dost.
sistemi dolar getirdi dolar götürür.
Parayla gelen parayla gider.
olay paranın oynaması değil olay paranın oynattıkları
nasıl düşecekti ki? apaçık yalan söylendi.
Moğol istilasini atlatmış milletiz. Abd istilasinda atlatacağız.

#abdeyeboyunegmeyecegiz.
mesele sistem meselesi değil. Mesele doğru kalkınma planlamasının yapılmaması.

Üretim, tarım, hayvancılık, sanayi teknoloji için ne konuşulup görüşülüyor?

ne adım atılıyor, atıldı ve atılması için planlama göz önüne konuluyor?

rahip mahip filan bunlarla uğraşırsak sistem mistem de kalmaz yakında.

olmuyor işte bu adamlarla olmuyor. olmayacakta. erken seçime gidilecek yine. gidişat bunu gösteriyor.

farkında mısınız bilmem ama seçimden önceki halimizle seçimden sonraki halimiz arasında en belirgin durum belirsizlik. halen kimse ne yapamsı gerektiğini bilmiyor. ve iş bu noktadayken saçma sapan şeylerle uğraşıp gün geçiriyoruz.

söylenecek daha çok şey var ama ne fayda eder diye kendime söylediğim için burda noktalıyorum.

şapkanızı çıkarıp gözünüzü açıp lütfen parti holiganlığını bırakın artık.
o değil de @4'ü yazan büyük dahi şimdi ne yapıyor acaba?
(bkz: #36404217)
doların düşmesi veya ekonomik göstergeler de iyileşme sadece para politikası, siyasetle çözülebilecek bir şeymiş gibi davranılması komik. ekonomi daha ciddi bir alan.
maalesef şaşırtmamıştır.