bugün

annesi-babası türk olmasına rağmen doğup yetiştiği ülkelerin milli takımlarında oynayan çok da kızılmaması gereken futbolculardır.

almanya:

mustafa doğan
serdar taşçı`
mesut özil

isviçre:

kubilay türkyılmaz
murat yakın
hakan yakın
gökhan inler

avusturya:

ümit korkmaz
veli kavlak
ramazan özcan
eren derdiyok - isvicre
malesef (bkz: oğuzhan özyakup)
(bkz: ekrem dağ)
(bkz: deniz naki)
ve belki de en önemlisi mezut özil.

acaba colin kazım'ı verip mesut'u alabilir miyiz almanlardan, böyle çok güçlü oldunuz lan diye.
yakın gelecekte: mehmet ekici - almanya
ileride daha da cok artacak olan futbolcular..
scouting sistemini uygulasa fatih hoca .. malik fathi'ye ben onu alman sanmıstım demesi gibi dumur durumlar cıkmasın ortaya sonra bütün ülke üzülüyor ...
(bkz: dilhan necipoğlu) gelecekte belçika milli takımında harikalar yaratacak , fatih hoca da böyle mal mal bakacak diye tahmin ediyorum...

http://birkalem.com/wp-co...loads/fatih_terim_001.jpg
70 milyonluk ülkemiz dururken ve daha iyileri ülkemiz de yer alırken arkalarından üzüldüğümüz futbolculardır. kaptırdığımız hangi oyuncu acaba ülkesine dünya kupası kazandırmıştır veya şu anda mesut özil hariç kaç tane futbolcunun milli takımımızda olmasını isterdik. ayrıca milli takım kulüp takımlarından farklı düşünülmek zorundadır eğer bir oyuncu başka bir milli takımı seçmişse kendisini o ülkeye daha da ait hissetmektedir adının mesut , veli veya marco olması farketmez. ancak tabi ki bu milli takımın oyuncu tarama sisteminin yanlış olduğu gerçeğini kapatmaz çünkü şu an ki sistemle milli takımımızı isteyenlerde maalesef kaptırılmaktadır.
isveç

kennedy bakırcıoğlu *
almanya - barış özbek.
ersan gülüm avustralya
ekrem dağ, veli kavlak avusturya
şike ve şaibelerle anılmak istemiyecek futbolculardır.