bugün

Balkon konuşmasında bahsettiği "helalleşme" olayını resmiyete dökmüş olan Başbakan recep tayyip erdoğan açtığı bütün hakaret davalarından vazgeçmiştir.

Ahmet Altan'a açtığı o meşhur dava da dahildir.
Şimdi diğer 50% ' nin bu duruma nasıl bok atacağını merakla bekliyorum..
hatadan dönmek güzeldir tabi.

ama keşke seçimden önce yapsaydın da seçim öncesi bir şeyler yazmak isteyenler korkmadan yazsalardı. 4 sene sonra yeni seçim dönemi geldiğinde de aynı delikanlılığı bekleriz.
bu zamana kadar açtığı davalarda 500 bin tl den fazla tazminat kazanan tayyip erdoğan, şu anda yürümekte olan bütün davalarından vazgeçmiştir. içeride yatan masum insanlar var bu ülkede, tazminat davasını geri çekse ne olur, hepsinde bok gibi para var öderler biter. masumları sebepsiz yere içeri tıkan bir adamın yaptığı bu iş bana hiç samimi gelmemektedir.

-ayağa kalkmadı diye hapse atılan komutan.
-başbakanın 1 milyar doları var diyen kişinin hapse atılması.
güzel hareket.

"madem dava açmıyor, haydi arkadaşlar ... " şeklinde bir karşılık bulmaması ümid edilir.
akp hükümeti yeni anayasayı bdp ile bir olup meclisten geçirirse tepki çeker, gözden düşer. o yüzden uzlaşmacı balkon konuşmasından sonra en iyi ikinci hareketi olarak görebiliriz ve chp veya mhp ye yanaşmak zorundadır. bu adamı yönetenler çok zeki bunu bilir bunu söylerim.
başbakanın gerçekten ustalık dönemine girdiğinin, işaret fişeği.
yeni davalara yer açmak içindir.

kimse bana mitinginde alevilerin yuhalandığı, alkol kullananlara ''aksırana tıksırana kadar içiyorlar'' dediği, bir heykele ''ucube'' yıktıran bir parti başkanının ''uzlaşmacı'' olduğu masalını yutturamaz.

anayasa için göz boyama çalışmaları bunlar.
helalleşme tabirine somut bir adımdır ancak tekrar başlarsa iki yüzlülüktür.
devlet başkanlığına mı soyunacak diye düşündürür.
davaları geri çekiyo diye *dir.
seçim bitinceye kadar yazarları mahkeme ile korkut baskı altına al . bitincede voilaaaaa. ne kadar dokunaklıdır.
başbakan bu hamleyi seçimden önce yapsaydı laikçi kafanın yapacağı yorum kesinlikle şu olacaktı; "oy toplamak için kurulmuş tezgah" peki bu sefer ne diye yaptı bunu?

http://www.ntvmsnbc.com/id/25223735/
imkansız birşey ama yaparsa fena olmaz hani...
başbakanın erdemli davranışlarından biridir.
doğru harekettir. zira koskoca başbakan böyle davalarla filan uğraşmamalıdır.
başbakan'ın oy toplama süreci halen devam etmektedir. zira asıl amaç başkanlık sistemidir! önümüzde ki dönemlerde milletvekili transfer çalışmalarıyla da bunu göreceğiz zaten.
seçim sonuçlarının zorunlu kıldığı müttefik arama çabasının bir parçasıdır. malum, 325 milletvekili hülyaların gerçekleşmesine yetmiyor. muhalefete, hiç alışık olunmadığı şekilde göz kırpmak gerekiyor. muhalefetin yumuşamaya kanması ve vatandaşın köprüyü geçmesi halinde, sivir dişlerini tekrar göstereceği kesindir.
Baskbakanin secim jestidir.eger sonuclar istedigi gibi cikmasaydi o zaman gorurdunuz o kadar dava 1 hafta icinde nasil yazarlarin alehine bittigini.
işte siyaset böyle bir hadisedir memleketimde. maalesef. bunu oy kullanmayan biri olarak söylüyorum. siyasete de her zaman küfürü savurmuşumdur. benim doğama uymayan bir olay siyaset ve birilerinin peşinden koşma zihniyeti.
ama hakikaten bir devletin başbakanı bu işlerden vazgeçmeliydi, doğrusu budur olayından ziyade, bu işlere hiç girmemeliydi. eleştiri her zaman var, olacak ve engellenemez. hele siyasette kasten yapılanları saymıyorum bile, ki oyunun parçasıdır her zaman. çünkü herkes bir taraf olma zorunluluğu ile büyütülmüş ve yaşıyor bu memlekette.
o sebeple onu yapan başbakan, yarın da bunu yapar olur biter. bu asla ve asla değişmeyecek bu topraklarda, en azından bizim göremeyeceğimiz kesin!
tanım: hiç olmaması gerekeni gecikme ile düzeltmektir.
kimse kızmasın ama ben yine en baştan dediğimi tekrarlayayım:
(bkz: siyasete 15 dakika arayla sunturlu küfür savurmak)
12 haziran genel seçimlerinin hemen ardından recep tayyip erdoğan'ın gazetecilere ve köşe yazarlarına açtığı bütün davaları geri çekmesi hadisesi.
"artık ülke onun olduğundan bu gibi küçük işlere ihtiyacı yok" yorumu yapılabilir.
(bkz: Neyse hadi acıdım)
silivridekiler de ona oy verdiği için gayet normal durumdur.
yeni döneminde tekrardan aynı sebeplerle çeşitli kişilere dava açarsa bu jestinin pek de önemi kalmayacak, göz boyama olduğu ortaya çıkacaktır nitekim.
gövde gösterisi de olabilir affetmede
-hadi lan affetdim sizi ne haliniz varsa görün gibi.