bugün

"yok mu artıran?" şeklinde cevap verilesidir. geçen gün kaç çocuk var sorusuna 1 şeklinde cevap veren vatandaşa başbakan kendine yakışır şekilde bas gaza bas gaza şeklinde yanıt vermişti. iyice saldı bu kendini. başbakan gibi değil kahvede okey oynayan adam gibi konuşuyor resmen. hak etmediği desteği görünce oluyor bunlar bünyede.
1. Çocuk: işsizliğe doğmuştur.
2. Çocuk: terörün barış sürecinde dinlendikten sonra karşısında olacaktır.
3. Çocuk : şımarmalık olacaktır. Kız ise 10 yaşına varmadan anne yada 10 kişinin birden tecavüz edecegidir. Oğlan çocuklarıda erken tanışacaklar azgın ve kalkmış sikler ile.

4. Çocuk : sokakta görebileceğgörebileceğiniz işçi

5. Çocuk: tahmin edilememektedir.
nüfusun gençleşmesi adına almanya gibi ülkelerde çocuk başına yardım ile yapılıyor bizde ise herşey gibi sözde sadece! demekle olmuyor para lazım! ver çocuk başı 500 tl aylık memlekette çocuktan geçilmez... çok da iyi olur aslında eğitimsiz milyonlarca genç. bir düşünün siyasi istikrar devam eder!
(bkz: sürekli artıyor efendim durduramıyoruz)
ataerkil bakış açısıdır. kadınları makine gibi görmektir.
Vasıfsız iş gücüne bol bol ihtiyaç olacak demenin allanip pullanip söylenmiş şeklidir. Sonuçta herkes belli bir düzeyi haketmiyor bu mantiğa göre. Okuyamayip sokakta dilenci olup ardindan işçi olasada olur. Eğitim neylerine?
başbakanın parabolik olarak artan isteği. zaten ülke elinde, aç bir çocuk üretme çiftliği kimsenin uçkurunu bekleme. kurumun başına da şu bizim sol frame'den bir ergeni geçir, 5 yıl sonra çin ve hindistan'ın nüfusunu ikiye katlarız.
benim cocuklara da başbakanlıkta astronomik maaşlı danışmanlık işi ayarlarsa beş diil, onbeş tane yapmayan tayyip gibi olsun.
bak gemicik falan da istemiyorum ha. 52.000 maaşa fitim.
yine sadece kağıt üzerindeki hesaplar doğrultusunda teoride doğru olup ''genç nüfusu korumak'' için ortaya atılmış tavsiyedir.
gerçekliği ve geçerliliği ülke şartlarına bakıldığında gülünçtür, boşverilesidir. ''Tavsiyeden'' önce biraz düşünülmesi gerekmektedir, insan alay edildiğine dair şüphe duyuyor vesselam.
bu ülke vatandaşı olup sormadan geçemiyorsun ''nereye sıçacaklar * * *''
Genç nüfusu korumak için yapılan tavsiyedir.

Ancak ülke bu haldeyken, şartlar uygun değilken hangi temele oturtup bunu istemek mantıklıdır çözemedim. Tamam kaba saba düşününce haklı adam. Niye. E ülke yaşlandıkça iş gücü azalacak verim düşecek. Tamam mantık kokuyor da e sen oluşturduğun iç gücüne iş sağlayabilecek bir yapıya sahip misin? Hayır. Yıllardır bunun ileriye yönelik bir meslek seçim planı oluşturdun mu? Sen en basitinden üniversitelerini neye göre açıyorsun. Çok basit bir örnek:

Bugün nerdeyse açılan her yeni üniversitede ilk açılan fakülteler eğitim fakülteleri. Eğitim fakültelerinden hala öğretmen yetiştiriyoruz arttırarak. E şimdi aklı başında bir insan da demiyor ki, yahu bu kadar öğretmen fazlası varken sen hala neden eğitim fakültesi açıyorsun.

Bugün meslek liseleri? Neye göre değiştirildi, ne imkan sağlıyorsun ki sen bu insanlara meslek lisesine git diyorsun.

Şişirilmiş balon olan ülkemizde planlama adına hiç bir şey yok. Bu tip planlamalar en az 25 yıl ilerisini görecek şekilde yapılır. Ve bu hükümet politikası değil devlet politikası olarak görülür, her gelen iktidarca uygulanması elzemdir. Bizim ülkemizde yapılmaz.
maaşıma 3 kat zam yaparsa düşünebileceğim tavsiyedir. zira verdiği parayla 2 sine zor bakıyoruz.
kendi bakıyo ya amk düye düşündüren taleptir..
bol bol da sevişinle ilintili tavsiye. Başbakandan sağlıklı yaşamın sırları.
yanlış strateji, sanıyor ki sadece yandaşları, yalakaları 5 er çocuk yapacak sayı artacak. halbuki unuttuğu birşey var başbakanın. mustafa kemal atatürk ü seven ve hep sevecek olan kesim, onlarda yapar 5 er çocuk, vatan sevgisini, atatürk sevgisini aşılar büyütür evlatlarını. sonuç olarak çöp proje.
DÖRT KiŞiLiK AiLENiN AÇLIK SINIRI 1.003 ve YOKSULLUK SINIRI 3.266 LiRayken işçiye emekçiye asgari ücret olarak 800 lira veren hükümet liderinin tavsiyesi. **
Cenab ı allah ın rezzak ismini bilen ve doğacak her çocuğun rızkının allah ın garantisinde olduğunu bilen müslüman başbakan tavsiyesi. O allah değilmi bebek doğar doğmaz memelere süt verdiren.
issiz basbakanimizin sacmalarindan secmeler. Pardon cok merak ediyorum basbakan 5 cocuk yap 3' unu bog dese bogacak misin?
Gel de sen yap o zaman şeklinde cevap verilmelidir.
6 ve 7. çocugun gelmesine ön çalışma yapılan tavsiyedir. (bkz: durmak yok yola devam)
elin devlet başkanı (bkz: putin) ikinci çocuğa 12 bin dolar verirken, bizimkiler bedavaya geldiği için tutmayacak istektir.

http://dunya.milliyet.com....2012/1599841/default.htm
Gelişmişliğin nüfusla eşdeğer olduğuna inanan zihniyet. Bak Çin'e dünyanın en gelişmişi değil mi? Hem atalarımız ne demiş: Nerde çokluk orda b.kluk.
şaka zannedilen maalesef şaka olmayan başbakan tavsiyesidir.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20614517.asp

bu arada tespitin dalağını çıkarmadan yapamayacağım efendim, üç çocuk (allahın hakkı üçtür), beş çocuk (islamın beş şartı), ileriki dönemlerde yedi çocuk ( islamda yedi rakamının çok hikmetli bir rakam olması) vb. olay bitmiştir şimdi dağılın.
beşte yetmez en az bir düzine.
Şaka bir yana sanırım doğru bir karar. içimizde milliyetçi çocuklar yetiştirmemiz şart. Nufusa vatansever evlatlar gerekli.
10 yıl sonra haber bültenlerinde 100 milyon bizi izliyor denilecektir.
güncel Önemli Başlıklar