bugün

ananı da al git diyen başbakan çiftçi kardeşimize sevgili annesiyle bir tatile çıkmasını önermiştir doğru ya. pardon.
ata'ya saygi durusunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok(12.5.1994hurriyet) derken hani yaşlısı var sakatı var, onlar yorulmasınlar sıkıntı çekmesinler diye söylemiştir. pardon.
elhamdulillah seriatciyiz. (21.11.1994 milliyet) demesinde hele hiçbir yanlış anlaşılacak birşey yoktur. kesinlikle bizim götte sorun var. pardon
ölmek bu işin kaderinde var derken de, valla henüz buraya birşey bulamadım ama kesinlikle ve kesinlikle hata bizdedir, yanlış anlamışızdır. pardon.
daha uzar gider..
şöyle bir şey olmalı;

- şehit anasını telefonla aramaması konusunda : "bunları mı dinleyeceğim?.." derken geyik yapmıştır.
- çiftçiye "ananı da al git!" derken, şaka..
- "ben ülkemi pazarlamakla mükellefim" derken, iyi niyetinden söylemiştir.
- cumhuriyet gazetesi bombalanınca, "ne olacak canım benim partim de bombalanıyor."derken, dayanışmaktadır
- öcalan'a sayın, şehitlere kelle derken, dili sürçmüştür.
- türbanlı kızını abd'de okutması için, "burada özgürlük var, benim ülkemde yok" derken, ne de eziktir!
- "elhamdulillah şeriatçıyız." derken, takiyye yapmaktadır.
- "kredi karti borclularini samimi bulmuyorum" derken, ne de samimidir!
- "beceriksiz esnaf kepenk indiriyor" derken, kafası güzeldi galiba..
- "kriz bizi teğet geçti hamdolsun" derken, akp'lileri kastediyordu sanırım.
- "eşek ölür kalır eseri" derken, ardında bırakacaklarından bahsediyordu değil mi?

götünden anlamaymış, geyikmiş, gafmış, ıdıymış, bıdıymış, büyütülmemeliymiş..
hadi canım sende!!!
adam bal gibi kafasının içindekileri ortaya döküyor.
neden mi? nasıl mı?
çünkü karşısında, ne söyleyeceğinin yazılı olduğu bir prompter yok!
o yüzden asıl niyetini böyle zamanlarda net olarak görüyoruz.

bir şunu demediği kaldı, bunca rezalet için: ben yapmadım baykal yaptı!

sevsinler..
ananı da al git lafını yoldan geçen bir köylüyü çevirip söylediğini zanneder bu kişiler ayrıca.
(bkz: göt ister)**
kısır siyasetin sonucudur. başbakan uzun bir konuşma yapar; sözlükte bir düşünceye karşı koyacak argümanı bulunmayan kıt beyinlilerin yaptığı gibi konulan düşünceye karşı ezik kalmanın sonucunda imla veya yazım yanlışları eleştirilir, aynını başbakana karşı muhalefet yapar.

kadere inanan insanlarız. yandaş medya o konuşmanın tümünü yayınlamayıp konuyu toparlayan son paragraf içinde halkı yatıştırıcı, teselli edici cümleleri olumsuz yönde yayınlıyor. buna provokasyon denir.

mesela hastanede doktor olarak çalışıyorsunuz. elinizden geleni yapıyorsunuz ama bazı hastalar ölüyor. hasta yakınına ne diyeceksiniz? elimizden geleni yaptık ama bu hastalığın sonucunda(kaderinde) bu var dedik diye suçlu mu olacağız?

özellikle tek kelimeye cümleye takılıp kalıyorlar. ama olsun. hiç olmazsa herkes kimin ne peşinde olduğunu böyle sloganlar yaratmalarından anlıyor. slogan partisi veya yandaşı olmaktan öteye geçemiyorlar. ortaya koydukları sloganlar durumu düzeltici, olumlu, yapıcı, engelleyici hiçbir tema işlemiyorlar. maksat eleştiri olsun. laflarını sündürüp anlamak istediğiniz gibi anlayın. demek istediğini anlayan büyük bir çoğunluk da var.

mesela hepimiz kader kelimesinin manasını biliyoruz. bazılarına göre ise bir işin üzerine gitmeyip kendi başına bırakmak zannediliyor anlaşılan. kaderin tanımına baktım da adam gibi yorumlayan olmamış. kısaca öğrencilerin anlayacağı şekilde açıklayayım. kader; öğrencinin sözlü sınavdan aldığı nottur.
başbakanın çoğu söylediği şeyi götünden salladığını var sayarsak başka türlü anlamanın mümkün olmadığından mütevellit son derece doğal bir olaydır.
başbakan'ın sürekli götünden konuşması sonucu gayet doğal olan eylem.
cımbızla laf alan gazetecilerden ve diğer medya organlarından etkilenen kişiler bunların zeki olan tarafıdır. anlamak istediği gibi anlayanlar sünepe tarafıdır.
akp li söylemidir.ayrıca "göt göte karşıdır derler." başka bir organ gibi geldi bana ama neyse.
(bkz: propoganda ne lan)
Başbakanın her söylediğinden sonra götünü yalamaktan iyidir.
başkapan söylüyosa anlanıcak başka bi yer var mıdır ki ?
başbakanın her dediğini koşulsuzca kabul edip, yalanmaktan iyi olan eylem.
kaderciliğin bokunu çıkarmasını da yanlış anlamaktır.
(bkz: yuh)
akp ye oy vermiş akp ye gönülden bağlı birinin söylemi. ulan uyuz olmamak elde değil,hayır akp liysen söyle zorunuza mı gidiyor. tayyibe övgüler, akp ye şakşak, ha bu arada aslında ben akp li değilim, oy da vermem. bu kadar mı utanıyorsunuz da her fırsatta böyle kendinizi rahatlatıyorsunuz, bu nasıl bir zihniyet anlayamıyorum. kimi kandırmaya çalışmak amaç onu da anlamıyorum. beğenirsen beğen kardeşim, ben de adamı politikasını beğenmiyorum. ama övgüler dizip sonra ben aslında akp ye uyuzum demek komiklikten öte ciddiyet sorunu yaratıyor.
onu oraya çıkaran milletiyle ağzı yerine götüyle konuşan bir adamı götünden anlamak kadar doğal ne olabilirki...
bkz:ananıda al git
bkz:askerlik yan gelip yatma yeri değilidr
gerçekten götünden anlamış arkadaşlar, ülkeyi pazarlamanın başkalrına peşkeş çekileceğini düşünmek, götünden değil başka bi delik açıp ordan anlamaktır.
yüzyılın gaflarını yapan başbakanı savunmak amacıyla açılan başlık.
(bkz: bizmi götümüzden anlıyoruz o mu götünden anlatıyor)