bugün

her ne kadar oda tv haberi olmuş olsa bile artık son zamanlarda olanlara bakınca şaşırmadığım ve kesinlikle doğruluğuna inandığım durumdur.
ergenekon ve balyoz ile yürütülen muhalif avında artık son nokta olsa gerek.

hep dediğim gibi. ciddi şekilde nazi almanyasındaki dikta günlerine dönmeye başladık.
akp yalakası zavallıları şimdi anladım galba. çoğu içeri girmemek için, evini polis basmasın diye yalakalı yapıyor demek.
nazici zihniyet sahiplerinin '' aa bak bize nazice saldırıyorlar'' diyerek kıvırdıkları durum. bu ülkeye sizin nazi zihniyetinizden daha kötü bir zihniyet gelmez.

not: muhalifler susturuluyor deniyorda ne muhalifi bunlar. 3 genel seçimdir gerçekleri görmüş insanlara yalanları yutturacak muhalifler olmasın bunlar.

devletin silahlı kuvvetlerini kullanarak kendi zihniyetini dayatanlar.
naziyi def etmek için kaba kuvvet kullanımıdır. tabi haber doğruysa. oda tv...
ayrıca silahlı polis nedir lan!
eleştri özgürlüğünün olmadığının kanıtıdır.
kemalizm'i görmeden akp'nin türkiye'ye nazi almanyasındaki dikta günlerini yaşattığını zanneden bir ergen kemalistin hezeyanıdır.

faşizmin anlamı bilerek çarpıtılıyor ve bu yolla kemalizmin işçi sınıfı üzerindeki manipülatif etkisi ve sömürü kudreti korunmaya çalışılıyor. akp faşist bir parti değildir ve türkiye'de dokuz yıldan beri faşizm filan yaşanmamaktadır. muhalefetin hükümeti en ağır şekilde eleştirebildiği bir siyasi ortama faşizm demek politik cehaletten başka bir şey değildir.

kemalizme bulaşmış sosyalist kesimler bu döneme faşizm diyerek sınıfı dumura uğratıyorlar. akp faşisttir, öyleyse s.ktir edin sınıfı filan kemalist güçlerle beraber bu faşizme karşı savaşalım.

siz işçi sınıfını böyle saflaştırırken tekelci burjuvazinin 9 yılda 10 kat güçlendiği ve artık emperyalist emeller peşinde koştuğu, türkiye'nin ortadoğu ve balkanlarda alt-emperyalist ülke rolünü oynadığı görmezden gelinsin.

özetle türkiye işçi sınıfı kemalizme kurban edilsin.
doğruluğuna inanmakla doğru olmak arasındaki farkı anlamadan bir yorumda bulunulmaması gereken iddia.
mersin' de başbakan' ın " ananıda al git " dediği çiftçi başbakanın mersine her gidişinde gözaltına alınıyor evi sivil polislerce gözetleniyor.

bu iddia değil gerçektir.

hopa' da yaşananları hepimiz biliyoruz.

ileri demokrasi martavallarını yiyenleri rahatsız etmiş haberdir.
silahsız polis olmayacağından ötürü son derece normal polistir bunlar.
herzamanki gibi mercimek beyinlilerin savunduğu durum.
nazi almanyasında muhalif olan herkes komünist, yahudi diye tutuklanırdı.
türlü yalanlar ile nazi'nin yaratmak istediği * polis gibi evleri basardı.

aasahi tanıdık mı geldi.
evet balyoz, ergenekon derken günümüz türkiyesi galba bu.
başbakanı eleştirenler, bakanı eleştirenler tekme tokat gözaltına alınır.
nette eleştirenlerin evi basılır hapse atılır.
sahi bi de daha basılmamış kitap için ev basıp, basılmamış kitapları imha etme vardı.

neyse aklıma martin niemöller'in şu sözü geldi;
" önce sosyalistler için geldiler, ben sosyalist olmadığım için sesimi çıkarmadım.
sonra sendikacılar için geldiler, sendikacı olmadığım için sesimi çıkarmadım.
sonra yahudiler için geldiler, yahudi olmadığım için sesimi çıkarmadım.
sonra benim için geldiklerinde, benim için sesini yükseltecek kimse kalmamıştı! "

işin içinde akp olunca annnesine küfür etseler savunacak kadar omurgasını kaybedenleri, abd ırak'a girdiği zaman kendi ülkesini işgal eden abd askerlerini alkışlayan onursuz ırak halkına benzetmeye başladım.
güncel Önemli Başlıklar