bugün

başbakanı "tüpümüz bitti. banyo yapmaya, arkadaşıma gidiyorum. bu halde yaşıyoruz. söylemek istediğim tek şey var: tayyip, allah belanı versin!" sözleriyle prosto eden protestocunun sonu.

http://www.tumgazeteler.com/?a=5683429
(bkz: yuh artık)bu laf 5 yıldan başlar.
devlet büyüğüne hakaretten yargılarlar adamı mesela ben şimdi buradan desem ki ulan bu başkanın işte ne bilim ney... o zaman kütahya'da (özellikle kütahya'da çok başarılı oluyor sayın başbakanımızın açtığı davalar neyse) bana bir hakaret davası açsa kim bilir n'olur. aslında tck bilebilir bunu danışmak gerekli.

NOT: bu arada kesinlikle öyle demedim zira ben çok severimm sayın başbakanımızı allah ona ve sevenlerine zeval vermesin, amin.
"ananıda al git lan" gibilerinden bir durum.

-canın sağ olsun.
çok muhterem, az maaş veren başbakanımızın son icraatı.

Amaç tabiki de (her zaman olduğu gibi):
-Halkı sindirmek,
-Gözdağı vermek,
-''Öyle yaparsanız böyle olur'' demek, diyebilmek...
komik bir taleptir. Yüzüne sölediğiniz için iki yıllık hapis istemiyle yargılanmanız gerekiyor ise; Kimse duymadan sessizce beddua ederseniz kesin cin çarpar. içinizden beddua ederseniz bu seferde işiniz hayırlı gitmez. *
insanı sandık başında kendine oy vermeyen seçmeni hissedip ona da dava açar mı acaba diye düşüncelere sokan durum.
Bu başlığın altına bir entry girmek istiyordum da, elimden bir kaza çıkıp yanlışlıkla küfür/hakaret neyim ederim diye korkumdan giremiyordum. Cesaretimi topladım, kendimi kontrol ettim, şimdi entrymi giriyorum:

-Haklı bir isyanı bastırabilmek için hayata geçirilen ceza çeşidi.
demokratik açılımlarıyla çığır açan başbakanımızın ne kadar demokrat olduğunu 89999999999. kez ortaya koyan durum.