bugün

Öncelikle felsefe de olduğu gibi ''başkaları bizim için cehenemmdir'' lafı doğrudur. Kendinizi başkaları ile kıyasladığınız için mutsuz ve başarısız oluyorsunuz. Başarısız dediğim zamanda statü olarak algılanmasın, iç dünyanızda yaşadığınız savaşta başarısız oluyorsunuz. Kim nasıl çalışıyormuş, ne kadar kazanıyormuş umursamayın, siz kendini geliştirin.
Bütün Müslümanları kapsayan bir gruptur.
başarısız olmayı hazmedemeyen, hayatı boyunca başarılı olmak zorundasın baskısı ile ezilmiş, öz güveni eksik kişidir.
kendine güvenen insan başarısızlığını da kabul eder ve o başarısızlıktan ders çıkartır.
Hoca sınavdan 50 vermiş ya.

Sınavdan 90 almışım olm.
(bkz: kemal kılıçdaroğlu)
(bkz: chp seçmeni)
Etrafta çok var bu tür insanlarda. Yalan yok ben de yeri geldiğinde başarısızlığımı başkasına yüklüyorum ama bunu yaparken yaptığımın farkında oluyorum. Herkes ben değil sonuçta bunu yaptığının farkında olmayanlar da var. Görmek isteyenler siyasi arenadaki muhalefet partileri inceleyebilir.
Kariyerimin ilk yıllarında yaptıgım bir hataydı bu. Sonrasında hataları göğüslemeyi öğrendim, sonrasında da hata yapmamayı.. Hata olmuyor mu? Elbette. Ama kantarım her zaman hatamın daha az olduğu yönünde.