bugün

başarı kriterleri kişiye göre değişse de ortalama olarak, bir baltaya sap olamamış insan diyebiliriz.
(bkz: loser)
(bkz: le ilkan)
başarısız insan yoktur aslında. herkes mutlaka bişeyler başarmıştır hayatında.
uzak durulması gereken insandır. çünkü başarısız insan kıskanç olur.
(bkz: ohh sonunda beni de tanıdılar)

şimdi kaçabilirsin bilader.
(bkz: yine mi gol değil)
başarısız olduğunu düşünen insandır.
başarısızlık her insanda mündemiç.
adam olduysa ne mutlu ona..
http://www.youtube.com/watch?v=CdxPRz7vsY0
mutlulugu hic bir daim bulamiyacak olan insandir. sadece uzaktan imrenerek bakcaktir.
gayret gösteren fakat algısı açık olmayan insandır. buna kendini inandırdığı için başarılı olacaksa da olamaz. kendine güveni bitmiştir. acaba sorularıyla yaşar hep.
benim ulan. kaybeden deyince pis ee kötü oluyo kaybedenler kulübü deyince herkeste bir ayyaş havası ah aah hep kaybetmişimdir zaten halleri. evet yenildim ama bir daha deneyeceğim belki yine yenilirim ama bu seferki daha iyi olacak.

(bkz: samuel beckett)
(bkz: devlet bahçeli) o kadar devletin başına devlet gelecek sloganı atılmasına rağmen yerinde sayıyor.
kendine güvenini kaybetme yolunda emin adımlarla ilerleyen insandır.
başarısız bir insan başarısız bir çevreden geliyordur.

başarı bir çok kategoride değerlendirilir. herkes başarıyı bir kalıba sokabilir. fakat psikolojik olarak başarı olumlu motivasyon olarak düşünülmelidir.
olumlu motivasyonun oluşabilmesi için olumlu bir çevre gereklidir ve bu çevre daha anne karnında bireyde şekillenmeye başlar.
birey çevresinden edindiği olumsuz davranışlar örneğin sosyo ekonomik seviye, iletişim eksikliği, sevgi eksikliği, huzursuz bir aile gibi nedenlerden bireyin başarılı olmasını güç bir duruma sokar.

belki birey bir ada satın alacak kadar zengin olabilir, dünyaca ünlü bir futbolcuda olabilir bu durumlar kapitalist algı biçimimizin bunu bir başarı olarak görmesidir sadece. dolayısıyla birey olumlu bir motivasyon yaşamamış olabilir. ayrıca başarının elde "ettiğin kadar" görülüyor olması ve düşüncemizde yer buluyor olması, dünya toplumlarının ne kadar acınacak bir düşünce seviyesinde olduğunu gösterir bize.
sonuç olarak başarısız insan başarısız bir çevrenin ürünüdür
başarı: para, meslek, yazlık, lüks araç gibi boktan şeylerse.

başarısızlık iyidir.

başarısız insanları sevelim.
montla yatağa girer mesela, ağzında olan sigara bitmesin de bir daha yakmak zorunda kalmayayım diyecek kadar tembeldir. defalarca aynı başarısızlıkla yüzleşse bile buna gülecek kadar laçkadır.

ayrıca üzülmek istiyordur beklentileri boşa çıkarttığı için belki ama bunu ifade etmekte sıkıntısı vardır. oysa böyle olmamalıydı diye başlayan her cümlenin sonunda elde boş teselli kalacağını biliyordur, bir yere sıkışmış kendini aşması gerekirken daha çok içe kapanarak bu lanet anın geçmesini bekliyordur.

teslimiyetçi de olabilir tam onu bilemeyeceğim ben.

kendi potansiyelini keşfet masalının hep iyi sonlanmayacağını düşünecek kadar karamsar da olabilir.

sıkıcı bir durumdur, ben de fark ettim şu an.
(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
başarmak istemiyordur. başarı diye kendisine dayatılan anlatılan şeylerden olabildiğince uzak durmaya çalışıyordur ve bu yüzden ona başarısız derler.
hayatı boyunca hiçbirşey başaramamış başarmaya da umudu kalmamış, okulu bitirmeyi bile becerememiş mezun sevgilisinin sırtında asalak gibi yaşayan, etrafındakilere 5 kuruş yararı olmayan adamdır.
başarısız insandır.

başarısız insanı ancak başka bir başarısız insan tanımlayabilir. zira yeterince başarılı insanlar egolarından arınıp yola çıkarlar ve bu konulara takılı kalmazlar. başarısızlık bir nedene muhtaç değil sadece bir sonuçtur. kimse başarısızlığından ötürü yargılanamaz.

başarısız politikalar kafamıza üşüşürken. hiç bir bakanın. bakanı geçtim bir hademenin istifa ettiğini gördünüz mü?
başarısız insan yoktur az makarna vardır.
26 yaşındaki versiyonu için bana müracaat edilebilir. evet mühendisim işsizim hiç bir şeyi başaramadım bu hayatta. ne iyi bir ilişkim oldu ne aşık olduğum kıza açılabildim ne de aileme bir faydam oldu. ben fazlayım bu dünyaya. yüküm yük. hadi eyvallah bu dünyadan bir klavyesi bozuk mühendis geçti dersiniz.
görsel
balık burcu insandır.
herkes başarısız ise başarılı olanlar nerede. acaba biz her hayalimiz gerçekleşecek mi sanıyoruz. gerçekleşmeyen hayaller başarısızlık mı.
güncel Önemli Başlıklar