bugün

akıllı insanların anladığı durumdur.nitekim aptal insan güzelim herşeye sahip olurum der.akıllı insan da eyvah der.başıma bir iş mi gelecek diye sorar.bu başa gelecek iş birçok düşmanlıktan başka birşey değildir.kıskanılır o insan.akıllıysa bunu istemez.çünkü bir insanın çevresinde ne kadar az düşmanı varsa o kadar mutlu olur.
bir güzele tutulmuş olanın başındaki beladır.
Ayakkabıların üstüne basıp bembeyaz çorabı kirletene kadar giymiş olan elinde bir tesbih barındıran göğüs kılları fışkırır şekilde gömleğin yakasını açmış olan kişilerin.Çok güzel gördükleri kızları sahiplenip bir de onun için kavga etmesiyle hatta kızın sevgilisini dövmesiyle olan bir beladır.Bu beladan kurtulmak kolay değildir.
şimdi efemmm şöyle ki;bu başlık çoğunlukla kendini çok beğenen kızlara ve bu tezin arkasında sonuna kadar varolan insan modelleri için geçerlidir.
genç kızların şikayet etme sebepleri yolda laf atanlar yüzünden yürüyememe,salına salına süpürgemsi halime rolünü oynayamama ve bu da yetmezmiş gibi arkadaş muhabbetlerinde bi abarta abarta bahsederler ki bundan sormayın gitsin.bu nasıl egodur.
bu tezlerin arkasında duranlar grubunun çoğunluğu ise genelde felsefe ve psikoloji öğretmenleridir..hele ki sınıfta güzel kızlar varsa ve felsefe dersinde güzellik anlayışının bahsi geçmişse kıza son bi yaranmışlık gösterisi sergileyecek diye ^^güzellik de başa bela canıııımm^^ derler.
güzele bakmak sevaptır deyişinin de vazgeçilmez konu mankenleridir bu tip hoş kızlar...
(bkz: zugurt tesellisi)
-HAY ALLAH bu kadar da güzel olunmaz ki canım başım hep belada bundan
-yaaaaa bak sen
-valla şimdi de sözlük abazaları rahat bırakmıyor
-peki onlar nerden biliyor sarı saç,yeşil göz felam
-eeee ben söyledim
-hııııııııı anladım
(bkz: başa bela olan zeka)
(bkz: MANDALKEPCEKALDIRACI KALDIRSIN)
düzeltme: (bkz: vazgeçtim indirsin)
akılın yaşa değil başa verildiği atasözlerimizden başı boş olanların beyin yerine bir ağırlık olarak güzelliğin verilmesi durumu.
sarı saç yeşil göz başa bela olmaz,başa bela olan insanın akılsızlığıdır.güzelim diye kendini bir halt sanan ve dünyanın merkezine kendisini koyan kişinin başı elbette beladan kurtulmayaacktır.ancak tepki gösterilmemesi gerekir zira allah akıldan alıp güzellik vermiştir o ne yapsındır beyni basmıyorsa.
(bkz: özel mesaj atacak sazan arıyorum)
(bkz: sen giderken ben dönüyordum)
(bkz: yerse)
insanın keşke güzel olmasaydım da kendi halinde yaşayan bir çirkin olsaydım diyeceği durum.
allah çirkin şansı versin dedirten durumdur.
güncel Önemli Başlıklar