bugün

az önce facebook hesabıma düşen video, iranda geçiyor hadise, sonuna kadar izleyemedim çok kötü hissettiriyor adama elim ayağım titriyor hala. bir grup hayvan önce kadını tekme tokat dövüyorlar sonra da kafasına bir beton blokla vurup öldürüyorlar. ondan sonra da utanmadan kur an okuyorlar.

şimdi:

bu hayvanlar insansa ben değilim.
bu hayvanlar müslümansa ben değilim.
allah'ın işine karışılmaz tabikide ama bu hayvanlar cennete gidecekse cehenneme kim gidecek yahu kim?
hani hak yolu hani hoşgörü dini. benim müslümanlık anlayışım bu değil.
(kandil günü sövdürttüler boşuna bana).
(bkz: dinden soğuma nedenleri)
akp ile asla bağdaştırılamayacak durumdur. bu durumu akp ile bağdaştıracak insanın acilen bir profesyonel yardım alması gerekir. zira böyle bir paranoya normal değildir. insanın hayatını yaşanmaz hale getirir.
-houston we have a problem
+söyle yiğitim.
-hala forward maillere inanan bir topluluk bulduk.
+örnek olarak getirin, japonya'da bile ikinci dünya savaşı'nın bitmediğini sananların yanına koyarız.

öncelikle iran'daki rejim'de başörtüsü takma zorunluluğu var hepimizin malumu. lakin burada iran üzerinden türkiye eleştirisi/iması olduğu için dile getirmek gereği duydum. efendim iran'da zina yapan kadınlar recm edilir halk tarafından. bizzat gittim gördüm. bizim türkiye'de de kurnaz tilkiler bunu nasıl olur da akp düşmanlığına dönüştürürüz, rejim paronayası oluştururuza getirmek için gündemi sarsan konuyla ilintili bir hale getirirler. Kaldı ki iran'da recm yapan kadın varda türkiye'de yok mu? eşini aldatan kadını bu memlekette de öldürürler, nikahsız sevişen kadını da toplum linç eder fakat bir farkla; taşlarla değil sözcüklerle.
sözlükçülere uzun süre malzeme olacak durum. hani derlerya milyonları katledersin kahraman olursun, bir kişiyi öldürürsün katil olursun. o hesap.
eğer anladığım video ise eğer, ne yazık ki sadece insanları galeyana getirmek için o şekilde anlatılarak konulmuş bir videodur kendisi. hikayesi çok farklıdır ki büyük bir gazetede de geçen sene yayınlanmıştır. biraz daha araştırma demekten başka çare yok. her gördüğünüze inanmayın.

edit: tamam tamam kadın sırf başörtüsü takmadığı için öldürüldü. ** *
(bkz: #2960835)
yanlış yerde ve yanlış zamanda ve de hayvanların arasaında bulunmuş kadın.
iran'da ki sirk benzeri bir gösteride kolunun üzerinden araba geçiren çocuk videosunuda, hırsızlık yapan çocuğa iran'da ceza diyerek veren ve olayı türkiye'de ki müslümanlarla bağadaştırannarın yeni saçmalamasıdır. Böyle bir olay olduysa bile Türkiye ile bunu bağdaştırmak tamamen art niyettir.

http://www.forumtayfa.com...mis-bu-nasil-bi-ceza.html

Edit: konu ile ilgili bir forum bile buldum, bunun yalan olduğu sonrasında ortaya çıktı fakat, insanlar bir kere buna böyle inandıkları için artık değiştiremezsiniz. Tıpkı hala sözlükte her başlıkta aslında bir polis müdürünü yazdığı be hey dürzü isimli acayip şiiri neyzen tevfik imzası ile koymaları gibi. Bir deli bir taş atar kuyuya ama kırk akıllı çıkaramaz.
(bkz: durmak yok yola devam)
merak ediyorum Hz.Muhammed dünyaya gelse ve kendisini taşlayan insanları yerin dibine sokmaktan vazgeçtiğini hatırlasa, bu insanları görse ne yapar acaba?
(bu entrynin tamamını okumadan oylama yapmamanız, önemle rica olunur...)

"başörtüsü taktığı için vebalı muamelesi gören ve toplumdan uzaklaştırılmaya çalışılan kadın"dan farksızdır...

şekilciliğin tamamen yokolması gereken bir zamanda; aksi yönde daha da artması, insanı düşüncelere sevk etmektedir.

ve işin en ilginç yanı; kadınlarla ilgili kararların, kadınlar tarafından verilemiyor olmasıdır; kimse onlara sorma lütfunda bulunmamaktadır.

insanları; giydikleri/giymedikleri, saçları-sakalları itibariyle gruplaştırmak, herkesi tektipleştirmeye çalışmak; ne müslümanlıkla açıklanabilir, ne de insanlıkla!

yaptıkları cahilliği gururla savunan bu kişilerin, kendileri için "muhammed ümmetindeniz" demeleri ise; işin en çok acı veren tarafıdır; islamiyetin yokoluşunu hızlandırmaktan başka birşeye yaramayan safsatalardır...
başörtüsü ya da islam'la alakası olmayan kadın. haftalarca önce sözlükte işlenmiş, yazılmış bu konu. kadın yezidi. bir müslümanla evlendiği için ailesi tarafından öldürülüyor.
(bkz: ıraklı kadının recm edilerek öldürülmesi)
edit: ulan dingiller bi okuyun, araştırın, ondan sonra yazın. yukarıda bkz verdim; ama anlaşılıyor ki kimse okumuyor, herkes o elli gramlık beyinlerinde oluşturdukları şablonlarla entry giriyor. sadece okuyun sevgili kardeşim.
(bkz: islam)
(bkz: müslümanlık)
(bkz: insanlık)
''Kim bir mü'mi­ni kasten öldürürse, onun cezası sürekli kalmak üzere cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, lanet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamış­tır.'' (Nisa: 4/93)
geleceğimizin böyle olma ihtimalı oldukça yüksek gibi gorunuyor. baş örtüsü takmadıgı için öldürülen kadın cektiği bu insanlık dışı zulum ve ölüm sonucu cennetlik olmuş kadındır. Öldürenler cehenem kapısını kendilerine açmışlardır ama bu da onlara göre din ve müslümanlıktır dini cahillerin bu derece kötüye kullanması ne acı.
gerizekalı insanların yeni icraatı.

akıllara da turkiye'de basortusunun tartısıldıgı zamanlar, genc kızlarının sokaklara carsaf baglılıgı yeminiyle dokulen iran'ı getiren olay. bu kadar bos kafalı olmalarının yanında tum sadistlikleriyle ve gericilikleriyle, turbanı tartısan turkiye'ye ders amacıyla, biraz da govde gosterisi amacı guderek bu konudaki kararlılıklarını belirten insanlar bunlar.

manyakoglumanyaklar, islamiyet hayvanlık degildir...
yalan bir videodur. Videodaki hadise iran'da değil saddam hüseyin dönemindeki ırak'ta geçmektedir. Ayrıca kadın başörtüsü yüzünden değil bir müslümanla evlendiği için öldürülmüştür. Öldüren kişide kadının ailesidir. Olay kısaca şu ; malum kadın yezdidir. Bir müslüman gençle birbirlerini sevmişler ve kaçıp evlenmişler fakat kadın ailesi tarafından yakalanarak acımasızca katledilmiştir.

Öncelikle şunu belirtelim islam'da bırakın başörtüsü takmamayı en ağır suçlardan olan zinaya bile ölüm cezası verilmemiştir. Bu gün şeriat diye bildiklerinizin hepsi yahudi şeriatının eseridir. islam'da katliam yoktur.
samimi müslümanlıkla alakası olmayan ve bağdaştırılması mümkün olmayan konudur.

allah kuran'da nefsi müdafa dışında öldürmeyi haram kılar, hele islam'da zorlama kesinlikle yoktur. kuran'a tabi bir adamın da böyle davranması mümkün değildir. her nüfus kağıdında müslüman yazan adamın allah'a ve kuran'a iman etmiş olması anlamına gelmez.

kısacası böyle olaylar bazı aklı evvellerin yazdığı gibi islam'a veya müslümanlığa mal edilemez.
medyanın ne kadar i*ne olduğunun göstergesidir. olayı alıp iran'ın kıçına sokmuşlar kazık misali, çıkar çıkarabilirsen.
yazılan entrylerde görüyorum ki; kimi islamiyetten yola çıkarak birilerini eleştiriyor, kimi "yok efendim onlar gerçek müslüman deği" diyerek islamiyeti savunuyor, kimi ise "ne alakası var kardeşim o kadın başörtüsü yüzünden öldürülmedi" diyerek yine islamı savunmaya çalışıyor.

acaba islamiyet veya başka bir dini kötülememiz için birilerinin o dinin söylediği kurallar dahilinde öldürülmesi mi gerekir? sizce islamiyetin kötü olması için o kadının başörtüsü yüzünden mi öldürülmesi gerekir?

özellikle sözlükteki kadınlar, siz sırf islam dininin artık geleneğe dönüşmüş, yanlış veya doğru anlaşılmış kuralları sebebiyle devamlı ezilmediniz mi? bu namus saçmalığı yüzünden ailenizden, çevrenizden iki yüzlü yaklaşımlar görmediniz mi? her zaman erkek kardeşlerinizin yaptıkları sizin için yapılamayan, ayıp, günah olan şeyler olmadı mı?

bütün dinlerin tümü insanları kullanmak içindir. istediklerini kolayca yaptırabilmek içindir. tümü, yanlış ve tehlikelidir. bir dinin kötü olması için kutsal sayılan kitabında "git şu adamı öldür" yazması gerekmez, bunu dolaylı yoldan yaptırır. kaldı ki hemen hemen bütün dinler insanları cinayet işlemeye teşvik eder.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
ancak din karsitlarinin kafalarinda olusan hayal mahsulu bir dusunceden ibaret olabir.
iran da olmuş bir olay.

Yazık AMK ne insanlar var.