bugün

yazarların kolayı seçme iç güdüsünün bir sonucu. komik oluyor haliyle. sizin düşüncenizde olmayan herkese troll demek kolay tabi, üzücü olan, yıllardır aynı davaya hizmet eden arkadaşların; karalamak amacıyla böyle bir yol seçmiş olması. bu eski dostlardan bir örnek:

(bkz: whizkid)
çok görülmeyen, belki hiç görülmeyen hadisedir. öyle yazarlar var ki akıllara zarar saçmalıkları yazıyor, ne anlatsan anlamıyor ve üstüne tekrar saçmalıyor, sonra pişkin pişkin laf sokmuş havalarına giriyor. işte bu yazarlara troll diyor sözlük ahalisi, ancak yanlış yapıyor çünkü bunlar troll değil salak. salaklarla da başetmek zordur hatta bazen imkansızdır. troll olsalar daha iyi.
tersten okunmalıdır, kime troll deniliyorsa onda bi şey aranmalıdır..

varlık dergisinde, masal fanzininde, yazma müsamerelerinde hep derece almış olan bana, dergah yayınlarında bekletilen 9 kitabı olan bana dahi bunu yapıyorlarsa artık sözlükteki herkese yapabilirler..

doğu batı ikileminde darendeli olmak adlı kitabımda bu konuları işledim.. batı da, abd de ve yozgat taki emperyal duruş buna karşı fildişin de elazı da, doğu da mistitizm harmanı olan darendelilik kavramında, sosyolojik olarak irdeledim. troll, iskandivya dağındaki hayvanımsıyla hayatını kalemiyle kazanan, halkevlerinde söyleşi yapan insanları bir tutmak..

insaf..
güncel Önemli Başlıklar