bugün

pes'in yeni eklentisi, pro evolution soccer 2011'de görmek mümkündür.
fakat uygulanması konusunda bazı sıkıntılar çıkabil... tamam lan tamam, ben nasıl yapıldığını bilmiyorum, biri gelip bana da anlatsın.
kendinize yeni bir bağlı çalım kaydı oluşturarak işi çözebilirsiniz.

her ne kadar türkçesi berbat yapılmış bir oyun olsada pes 11.
hala ne işe yaradığı tam olarak çözülememiş olan.
gamepad ile yapan zaten yapıyordur. önemli olan klavyede yapabilmek. z ve q tuşları sırasıyla lt ve lb olarak ayarlanır ki z yerine shift de tercih edilebilir. ardından r tuşlarına 1,2,3,4 atanır. 1,3 yukarı aşağı; 2,4 sol sağ olma üzere. 1,2,3,4'ten birisi q ya basılı tutulduktan sonra basılarak bağlı çalımlar, shift e bastıktan sonra ise makas, topu topuğa çarptırıp ileri açma gibi hareket yapılır, mutlu olunur. oyuncunun tekniği 75 ten yukarı ise, çalım sonrası madara olunmaz.

edit: v de mantıklı lt için.
game pad ile oynanınca ihtiyaç olmayan zırva.

oyunda tek önemli olan hızlı koşmaya çalışmamak. hızlı koşunca adam geçmek neredeyse imkansız.topu taç çizgisine doğru sürer çizgi üzerinde sıkışır kalırsınız sadece.
genel itiabariyle çok fazla action yaşanmayan pes 2011'de oyunu hareketlendirmek, renklendirmek adına tasarlanmış kolaylık. "gökkuşağı" isimli çalım (ki biz buna ilhan mansız çalımı dersek yanılmamış oluruz) en çok işe yarayanlardan birisi. kaleciyle karşı karşıyayken topu onun üzerinden aşırtıp bir de vole çakılabilirse tadından yenmez.*
yeni yeni çözdüğüm sistemdir.on numaradır.koşarak adam geçmenin neredeyse imkansız olduğu pes2011de adam geçmenin en manyak en güzel en klas *yoludur.hele gökkuşağı ve topukla ters tarafa dönüşü rakibi oyundan düşürür ki bunlar favorilerimdir..
tekniği iyi bir oyuncuyla birçok farklı hareketle görsel şölen yapabilirsiniz. ancak benim en çok tiksindiğim gökkuşağı çalımıdır. çünkü gökkuşağı çalımının bokunu, rakiplerinizin de sinirden suyunu çıkarmak mümkündür.* tıpkı bir çamaşır makinesi gibi orta sahadan ceza sahasının içine kadar gelen arkadaşıma gamepad fırlatmışlığım vardır bu yüzden.
gökkuşağı çalımıyla adamın aklını aldığım doğrudur.