bugün

fantaziye açık erkeklerden degildir,ellerinin ayaklarının bağlanmasından korkar.
Daha önceki fantezisinde bağlıyken pek zevk almadıgı bır durumla karsılasan erkektir.Birkez daha aynı riske almayı göze alamayan erkektir.
-süleyman çok seveceksin bu bangi camping olayını!
+abi yusuf yusuf atıyorum gel vazgeçelim!
-artık dönüş yok süleyman şimdi seni sıkıca bağlayacaklar..
+dur abi yapma korkuyorum!
-neden korkuyorsun oğlum?
+abi sen kahvede çaylara karbonat atan insansın senin ipinle uçurumdan atlanmaz abi..
-mantıklı.. çocuk bağlanmaktan korkuyor yapcak bişi yok.. bağlamadan atın aşşağı!
+neee!?

(bkz: gül gibi delikanlı gittiii)

edit:farklı bir bakış açısı deneyim dedim ama tutmadı..

(bkz: önümüzdeki başlıklara bakacağız)
ağ bağlantısında problemler yaşayan erkek.

(bkz: wireless)
özgürlüğünü kaybetmekten ve sorumluluktan korkan erkektir. gerisi andersen den masallardır.
bağlanmaktan korkan bi erkek yoktur kanımca. sadece daha önceki bağlarından ders çıkarmış ve ona göre davranan erkek vardır. çok büyütülüyor, özellikle ISSIZ ADAM adlı filmimizden sonra dahada bi kurcalanıyo, ama unutulan en önemli şey biz erkekler küçük mutluluklar peşinde koşan yaratıklarız. eğer karşıdaki insansa domuz bağına bile varız. önemli olan düğümü atandır.
bir kızın tüm güvenini yok eden erkektir.
bağlandıktan sonrada kolay kopamazlar. *
devrelerin yanmasından korkan bir milyon erkekten biridir.
sorumluluk almaktan korkarlar, özgürlüklerine it-pire modunda bağlıdırlar.
kazara evlenseler bile eşini mutlu etmeleri beklenmemelidir.sadakattan nasibini almamış bir insan canlısıdır.
erkek arkadaşta bu problemin varlığı sezildiği anda içindeki tüm duyguların dibine kibrit suyu döküp ruhuna da el-fatiha okunduktan sonra sepet havası eşliğinde gönderilmelidir. aksi takdirde ruh doktorlarının sadık müdavimi olursunuz.
yaşadığı kelepçeli fantaziden sonra oluşan fobi..
bağlanmak istemediği halde bağlanılacak birini arar bu adam önce. aslında bağlanmak istemediğinin farkında değildir. bir anlık hevesiyle davranır. hatta kapılar yüzüne kapanırsa hırs yapar bir de üstüne. binbir uğraş sonunda amacına ulaşır. sonra sözler verilir. ve bu sözlerin yükü ezmeye başlar adamı. bunalır. yüklerinden kurtulmak ister. sorumluluklar artınca boğuluyormuş gibi hisseder. ve sonra bağlarını koparmak için çaba sarfeder. özgürlük de değildir aradığı. kaçıştır. kaçaktır bu adam ömür boyu.
Can Yücel şiirini okumuş erkektir:

Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.
'O olmazsa yaşayamam 'demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.

Ve zaten genellikle o daha az sever seni,
Senin onu sevdiğinden.
Çok sevmezsen, çok acımazsın.
Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.
Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin değillermiş gibi davranacaksın.
Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de
korkmazsın.
Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın.
Çok eşyan olmayacak mesela evinde.
Paldır küldür yürüyebileceksin.
ille de bir şeyleri sahipleneceksen,
Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin.
Gökyüzünü sahipleneceksin,
Güneşi, ayı, yıldızları
Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak.
O benim diyeceksin.
Mutlaka sana ait olmasın istiyorsan birşeylerin
Mesela gökkuşağı senin olacak.
ille de bir şeye ait olacaksan, renklere ait
olacaksın.
Mesela turuncuya, yada pembeye.
Ya da cennete ait olacaksın.
Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın.
Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem
de hep senin kalacakmış gibi hayat.
ilişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak..
ıssız adam'ı izlemiş sonra triplere girmiş erkektir.
(bkz: ada ben ayrılmak istiyorum)
terkedilmekten, hayal kırıklığına uğramaktan ,sevgiliye vermiş olduğu değerin karşılığını haklı olarak alamamaktan korkan erkektir.
hala açık yaraları olan erkektir.
durup dururken hayatını sıkıntıya sokmak istemiyor olabilir.
ilişki adamı değildir.
çok meşguldür.
aşık olunca amı götü dağıttığı için güvenik kilidini açmayı sevmiyordur. filan da falan.
öyle mendebur, şerrefsiz biri olmasına gerek yok.
Belki de gerek duymuyodur.
Kadınlar da "dünya ahret ya benimsin, ya kara toprağın" demiyor ki, biraz sevmeye başlayan kadın görünce kesin derdi beni nikah masasına oturtmak, diye düşünüp tabanları yağlıyorlar.

kadınlar bunlar gibi sorumsuz ve korkak insanlara kendini teslim edip yuva kuracak kadar aptal değil artık! Keşke bilseler. Boşuna kaçıp yaşayacağı 2, 3 güzel anıdan da oluyor, orda burda yüz kadınla yattığı yalanına milletin inandığını sanıp, alkol komasına girip ertesi gün işe giderek çürüyorsunuz.
Kişilik sorunu yoksa, sorumluluk duygusu gelişmiş bir adamsa, kendini hazır hissetmiyor olabilir.
Gelecek onu korkutuyor olabilir.
Zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyordur.
Olabilir, doğaldır, öküzün altında buzağı aramadan düşünmek gerekir bazen.
güncel Önemli Başlıklar