bugün

standartlarından uzaklaştırılmış şahsi sermayesine yabancılaştırılmış zenginler tamamen toplum baskısına maruz kaldığından mutsuz ve mütevazi yaşam tarzını benimsemek zorunda kalıyor.

halk ve yakın çevre şöyle fısıldıyor, potansiyelini bastır çünkü sen ve senin gibileri sindiremiyoruz senin günlük masrafın benim 3 aylık maaşıma denk geliyor, paranı ben ve benim gibilerle paylaşma cesaretini gösteremeyeceğin için standartlarını düşürmek zorundasın ' seni sevmemizi istiyorsan' da geçerli. hem bak allah gösteriş yapmayan zengini daha çok sever, şimdi düşün ve kararını ver.

vicdanı ve imkanlarının arasına sıkışmış çoğu zenginin farkında dahi olamadıkları trajedisidir.
benimsenen durumlar çoğunlukla gizil sancılar doğurur zavallı kişi mutsuzluğunun farkına varamadan tüm varlığını varislerine bırakarak ruhunun çığlıklarını susturamadan ölüp gider.
sonradan zengin olmuşlardır.
zengin olmak lüks yaşam demek değildiri bilen güzel insandır. hiçbir zengin "ay fakir ne der acaba" diye mütevazi yaşamaz. insanlığındandır, ahlakındandır.