1. 12.
    insanın dışlanmışlığının etkisi dışında, vücudundaki yağ ve tüy/kıl oranı, kan dolaşımı gibi etkiler sonucu da ortaya çıkabilir. dışlanmışlık kansızlık yapma, kilo alma ve kıllanma gibi etkilere sahipse orasını bilemem tabi.
    ... goodnessofemptiness
  2. 11.
    kansızdırlar memkeletteki kahir görüşe göre. tiz pekmez yemeleri iktizaeder.
    1 ... fahriserseri
  3. 10.
    genelde bayanlarda görülen demir eksikliğine dayanan bir rahatsızlık.
    1 ... aksak osman
  4. 9.
    anemi sorunu yaşayan kimsedir. elleri ve ayakları normal oda sıcaklığında bile buz gibidir.
    1 ... linka
  5. 8.
    (bkz: bir insanin yoklugundan dolayi usumek)
    1 ... sen soyun ben geliyorum
  6. 7.
    kaba, kuru cilt ve saçlarla birlikte seyrediyorsa hipotiroididen şüphelenmemizi sağlayacak durum.

hipotiroidililerin %95 inde soğuk intoleransı vardır. o derece yani.
    ... mirnettin
  7. 6.
    yapılan araştırmaya göre dışlanmadan kaynaklanan bir üşüme değil, içlenmeden* kaynaklanan (bilimsel olsun) adrenalin salgısından kaynaklanan bir ısınmadır. sürekli top atılan kişi heyecanlanır ve vucüt sıcaklığı artar, atılmayan ise hiç bir duygu yoğunlaşması geçirmediğinden vücudu tepki almaz ve sabit sıcaklığında devam eder.
    bak koskoca toronto üniversitesi kıçından salmış araştırmayı. olayı illa kendi ezikliklerine bağlıyacaklar. sizde bi numara yok gözüm, olay top atılanda.
    ... kechi
  8. 5.
    Yalnız yaşayan insanlar için gerçekten doğru bir tespit. Efendim bir sevgili herhangi bir ısıtıcıdan iki kat daha fazla ısıtır insanı. Her odaya bir sevgilinizi koyarak kalorifer de döşeyebilirisiniz evinize.*
    1 ... nekrofili
  9. 4.
    tahin-pekmez yemesi, şarap içmesi gerekir o bazı kişilerin...
    ... nobetciekipleramiri
  10. 3.
    (bkz: anemi)
    ... neandertal