bugün

normalde de yalnızsınızdır ama dert etmezsiniz ve bunla yaşar gidersiniz. zorunluluk gereği bir gruba girilmiştir. onların birbirlerine samimi davranışları sizi imrendirmiştir. ilk önce kendi kendinize soru sorarsınız , ben niye bu kadar yalnızım ? beni önemseyen birileri var mı ? onların yanına girmek istersiniz çünkü hal hatır soran birilerine sahip olmak iyi olabilir diye düşünmüşsünüzdür. ama unuttunuz. siz yalnızsınız. sosyal becerileriniz 0 yakın. kendi kişiliğinizde pek dikkat çekici değil. pes edersiniz. sonra onları ve olanları unutursunuz ama içinize kalıcı olarak bir şey işlemiştir. zor durumda kalınca aniden hissedilen yalnızlık hissi.
Kalabalık içinde yalnız kalmak bazen güzeldir. Bazen ise berbat.

insan bazen yüzyüze bakıp gözlerinin içine bakarak konuşabileceği insanlar arıyor, ekrana bakarak değil.

Zaten toplumun büyük kısmının ekranlara bakma sebebi yalnızlık değil mi?
Hep hissediyorum onu napıcam.
bakıyorum da aranizda hâlâ yalnızlığa alışmamış cahiller var.
Yalnızlığa duyulan hasretten iyidir.
Her insan özünde yalnızdır. Neticede bu dünyaya başkalarıyla birlikte gelmiyoruz. Bazen değil çoğu zaman hissedilir.
bazen hissedilen değil çoğunlukla hissedilen yalnızlık sebebidir o şarkılar sigaralar bunun göstergesidir yalnızlık aslında tek başına kalmak üzüntünü derdini biriyle paylasamamaktir içine atıp kimseyle konusamamaktir çekinmektir yalnızlık umutsuzluk kalmaktir içini sıcacık yapmasını istediğin birini bulamamaktir...
b a z e n derken...