1. 1.
    islamın şartlarına göre degil iktidarın durumuna göre degişkenlik gösteren müslümanlıktır. evet..
    11 -10 ... cihaner
  2. 2.
    Rüzgar gülü Müslümanlığıdır .

Lakin beni ilgilendirmez .

Sanane Ayasofyadan sen kimsin ?
    8 -8 ... isminiunutanadam
  3. 3.
    Müslüman değildir.
    5 -4 ... haylaz sirin
  4. 4.
    Sözlükte takılan üç beş veledi ilgilendirmeyen durumdur. Sorgulamak size mi kaldı? Hadsizler. Evet.
    10 -8 ... oytunkaran
  5. 5.
    başlık açılarak tartışmaya açılması anayasa madde 15'e göre suç teşkil eden konudur.

--spoiler--
    "kimse din, vicdan, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz ve bunlardan dolayı suçlanamaz."
    --spoiler--

durun resmi link de vereyim anayasaya oradan okursunuz yaptıgınız temel hak ve özgürlük ihlalini.
    https://www.tbmm.gov.tr/anayasa/anayasa_2018.pdf
    13 -8 ... strawberry blonde
  6. 6.
    Ak partiyi ovecegi zaman entrylerde allah, din, kitap, inşallah maşallah ağzından düşmezken, mualif boy takılınca kurandaki çelişkiler, aisenin muhammedle 9 yaşında evlenmesini falan eleştirir. Sorsan o islâmî değil siyasal islamcıları eleştiriyordur ama yahu kardeşim sen kuranın ayetlerinde çelişki olduğunu düşünüyorsan, muhammedin aişe ile evlendiği yaşı yanlış kabul esiyorsan zaten bu dine inanmıyorsundur. Neden mi? Din bir siyasi parti değil ki bazı yanlarını eleştir bazı yanlarını haklı bul eğer inanıyorsan kuranı kerimin kainatın yaratıcısı allahın kelamı olduğuna iman ediyorsun demektir hic allahın kelamında çelişki olur mu?

Kısacası tengir budun dinle alakası olmayan ama iş ak partili olmaya gelince birden dindar kesilen bir siyasal islamcidir.

(bkz: münafık)
    6 -8 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  7. 7.
    bazı yazarların müslümanlığı
    9 -3 ... timarli sipahi neferi
  8. 8.
    --spoiler--

(#40882309) boş yapma oto yıkamacı ılık.

--spoiler--

''TCK 125. Madde de hakaret suçu ‘’ Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden (…) (1) veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır''
    5 -4 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  9. 9.
    Orada durulması gerekir. Bilen bilir ne o beni ne ben onu zerre sevmem ama sırf yaşadığım müslümanlık yüzünden ailesi tarafından reddedilen biri olarak isanların inançları hakkında yorum yapanlara bok yemek düşer. Adam istediğine inanır. Gelip sen şuna inanıyorsun diye sana hakaret ederse orası ayrı ama istediği dini hakret etmediği sürüce eleştirme hakkına sahiptir.
    1 -1 ... komplo teorisyeni
  10. 10.
    kuran ayetlerini inkar eden başlıkları mevcut eski hesabıyla.

ya kuran'ın doğruluğuna şüpheli, yahut müslüman değil.

ayrıca anayasa bireyleri devlete karşı koruyan metindir. din vicdan hürriyetinin devlet erkiyle ihlalini konu edinir.

bireylerin yaptırıma tabi tutulduğu kanun anayasa değildir.
    1 -2 ... raduyev