1. 1.
  Keşke olsa dediğim olay. Mesela çocukluğumu komple silebilirsiniz.
  ... the president
 2. 2.
  Sizi siz yapan şeylerdir aslında bazı şeyler, kişiliğinizin şekillenmesini sağlar. Silebilseydik hepimiz düz insanlar olurduk. Yaşadığımız şeylere farklı gözlerle bakmaya başladığımız an bambaşka biri hâline geliyoruz. O yüzden silmek yerine bunun sana katacaklarına odaklanabilirsin ya da yardım isteyebilirsin. Inan bana sorun hissetmezken de profesyonel biriyle konuşmak çok iyi geliyor.
  1 ... asosyaltipci
 3. 3.
  bazı yıllarımızı gerçekten de hatırlayamayız. beynimiz, kaldıramayacağımız şeyleri, anları, bazen uzun bir süreci hatırlayabileceğimiz kısımdan kaldırır. tıpkı gördüğümüz rüyaları hatırlayamamamız gibi. bu gayet normal bir olay. hatırlamamamız gerekirse zaten hatırlarız. hatırlamıyorsak, henüz o zamandaki sorunla baş edemeyiz demektir.
  fakat hatırlıyorsak, kötü zamanlar geçirmişsek ve onları hatırlamamız bizi rahatsız ediyorsa “bu problemi çöz, sen bunu çözebilir bir durumdasın” diyordur onlar bize. çözemeyeceğini hiçbir zaman bilincinin yüzeyinde göremezsin. o yüzden bu zamanlara göre değişir, çocukluğunu 25. Yaşında hatırlamazsın ama 35inde hatırlamaya başlarsın gibi. hatırlayabildiğimiz, yüzeyde olan her şey benimle baş edebilirsin demek istiyor aslında. çöz beni diyor aslında. çözdüğünde rahatlayacakskn. tekrarlı görülen her rüya da aynı şekilde. ısrarcı ve rahatsız ediciyse onları düşün, kendi sıkıntılarına göre çözümle istersen yardım al. eğer bu zamanlar çocuklukta ve ergenlikte ise sorun olan şeyleri çözümlemek kadar sana iyi gelecek bir şey yoktur. senin bugününü ve geleceğini iyileştirir, kalıcı olarak. hiç hatırlamadığım zamanlarım var benim de, kimbilir neler saklı içlerinde.
  ... utopia woman
 4. 4.
  Düşününce belli seneleri silmek gerekir. Hafızadan silmek. Aslında bir anlamda imkansız şeydir. Mazi daima kalıcı iz bırakır.
  ... aydinoglu ventage