1. 1.
  insanı cok sinirlendiren cumle.Ulan sende türk değil misin?senin o yasadıgın ada ıcın kac TURK askeri savastı.Sen nasıl olurda turkleri sevmessin, Benım babam, onun babası köpek gibi çalısıpta vergileri oduyoda size geliyo, türkiye elini kolunu cekse kıbrıs diye birşey kalır mı ? sen nasıl olurda sevmessin türkiyeyi, türkleri.
  1 -3 ... hendrix
 2. 2.
  nedeni anlaşılamayan bir gerçek.
  1 ... alligator
 3. 3.
  sebebi kıbrıs'ın bir dönem ingiliz sömürgesi olmasıdır. ingiltere'nin orada uyguladığı politikalarla kıbrıslılar kendilerini ingilizlere yakın görmektedirler. çoğu kıbrıslı ingiltere'de oturma iznine veya vatandaşlık hakkına sahiptir. ingiltere'yi severler.
  -3 ... yahudi yerlesimci
 4. 4.
  arabalar sağdan direksiyondur.

  (bkz: burası kıbrıs mı ingiltere mi)
  ... hendrix
 5. 5.
  çokta ipimdeydi dedirten hadise.kıbrıs bize lazım o kadarrrr. he birde doğruluk payı fazla değildir.
  1 -1 ... pilotmont
 6. 6.
  GERÇEKTiR.bunun sebebi ingiliz sömürgesi olmaları şu bu değil bizzat biz türkiye türkleridir. kıbrıs aslında çok mülayim yolları geniş insanları rahat hatta bir kısmı gay bir yerken türkiyeden gelen türkler hırsızlık,*,kural ihlali,başkasının malını gasp gibi her zamanki davranışlarını sergileyince adamlar da ister istemez kendi milletine karşı bir soğuma oluşmuş.yani biz insanların gırtlağına basıp sonra da neden bizi sevmiyorsunuz diye kızıyoruz.ayna lazım kendimize bakmak için ama göz de lazım kendimizi görmemiz için...
  3 -1 ... karga
 7. 7.
  bazı türklerin kıbrısı sevmemesi durumuyla aynı olan durumdur..herkesin heryeri sevmesi gibi bir zorunluluk yoktur..kaldıki ülkemizde yaşayıp da ülkemizi sevmeyen vatandaşlarımız olduğunu düşününce çok da yadsınmaması gereken durumdur..
  3 -2 ... thoth
 8. 8.
  o halde özdeyişi editleyelim

  türkün türkten başka (kıbrıs türkleri hariç) dostu yoktur.
  1 ... registerlater
 9. 9.
  (bkz: sömürgesi tarafından sömürülen ülkeler)
  -1 ... exoudussian
 10. 10.
  Geçerli olan bir durumdur.Neden sorusuna alternatif olabilecek bir çok cevap vardır:
  Adadaki Türkiyeli nüfusun sayısının her geçen gün arttırılması ve Kıbrıslı Türklerin asimile olma korkusu.
  Kıbrıslı türklerin kendi iradeleriyle değil Ankara tarafından yönetilmesi. (bkz: parayı veren düdüğü çalar)
  kıbrıs'ın Türkiye'deki derin devlet tarafından fuhuş,kumar ve dolandırıcılık adasına çevrilmesi.
  Her önüne gelenin vatandaş yapılması sonucu,artan hırsızlık,tecavüz,cinayet olaylarını her zaman Türkiyelilerin işlemesi..
  Kıbrıs'ta her köye bir askeri tümenin düşmesi,sivil alandan çok askeri alanın olması ve son sözü her zaman askerin söylemesi...
  Türkiyelilerin Kıbrıslıları nankörlükle suçlaması ve yeterli bilgi birikimine sahip olmadan,kıbrıslılar hakkında ahkam kesmesi.
  (bkz: bazı türkiyelilerin kıbrıs cahilliği)
  5 -1 ... manik depresif