1. 1.
  Bazı kelimesinin sözlük anlamının kapasitesini dolu dolu aşmış olduğu varsayılarak anlık duyguların pişmanlık yarattıktan sonra 'yokluğunu' fark etme durumu.

  Bu durum ne kadar yokluk bildirse de yaşattığı tecrübe kayda değerdir ve sizi tedbirli olmaya sevk eder. sonraki olası durumlarda olaylara daha az yanıltıcı hislerle yaklaşmanızı sağlar.
  14 ... emanet bir nefes
 2. 2.
  özellikle geçmiş deneyimlerin insanda bıraktığı intiba böyledir. belli bir zamanda hissedilen duyguların, yapılan davranışların şimdiki zamanda asla yapılmayacağı mantığa uymadığı düşünülür. bunun en büyük sebebi yaşantının sonucunda elde edilen tecrübedir. olayların sonrasına dair bilgimiz ancak tahminden ibaret olduğu için ve insan kendine yalan söylemeyi oldukça iyi başardığından, sık sık yanılması kaçınılmazdır. velhasıl yanılmadan en doğru hissettireni bulmak mümkün olmaz. üzerinden yeterince zaman geçtiğinde ciddi olaylar bile gülerek hatırlanabilir. bu yüzden beşer, hayatını yaşarken hata yapmaktan korkmamalıdır.

  Sonuç; her işte bir hayır.
  12 ... kalbin murakabesi
 3. 3.
  gerçekleri görmek istemediğimiz için yanılıyoruz. hisler pozitifse artırıyor negatifse asla o yöne bakmıyoruz. aslında yanıltıcı olan, algımızı belli bir noktaya odaklamamız. öyle sanıyorum, bu nokta, insani bir içgüdü olan sevilme ihtiyacı.. yanılgının kaynağı bu ihtiyaçtaki açlığımız.
  3 ... flatliner
 4. 4.
  Bazen iyi olabiliyor, sonra keşke diyorsun.
  1 ... yesterdayy