bugün

karnaval havasında neyi neden niçin protesto ettigini bilmiyen grup.pkk örgütünün amacı bellidir. ee o halde artık kahrolsun pkk diyerek bagırmak yerine bu ülkenin 20 yasında toplamda üç beş mermi sıkmıs evlatlarını onların önüne yem atan zihniyeti protesto etmek yerine neden kahrolsun pkk. görülüyorki kahrolmuyor kahrolan analar babalar sizlerde karnaval havasında pkk ya kahır yagdırmaya devam edin.hiç bir gelişmiş ülkede sanmıyorumki böyle bir durum olsun cok garip cok entersan.
türk milletine eğlence çıksın, çoğu da ne için slogan attığını bilmeyen bünyedeki insanlar.. *
teroristlerin televizyonun karsisina gecip "su kalabaliga bak, ne kadar cok insan var degil mi? yazik vallahi. biz en iyisi bu sevdadan vazgecelim" demesini bekliyorlar herhalde. hakikaten bu mitinglerin amacini bir turlu anlayamiyorum. bir de mitinglere katilip kendini cok vatansever sanan ve mitinglere katilmayanlara memleket meselerine duyarsiz etiketi yapistiranlar yok mu...

budut : bir entrymi de gotunden anlamasa bazi insanlar kina yakacagim valla. ben bu mitingleri elestirmiyorum. sadece anlam veremiyorum ve mitinglere katilmiyorum diye beni elestirenleri elestiriyorum. cunku laf olsun diye mitinglere katilip ertesi gun unutan ama mitinglere katilmayip cok daha vatansever olan insanlar var. tamam mi sekerlerim?
bazi sozluk yazarlarinin da yaptigi eylemdir.
(bkz: marmara universitesi/#2512544)
mitinglerin anlamı birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya göstermektir. yani kısaca, "bak biz sadece bilmem ne şehrinde bu kadar adam olduk, sizin o itlerinizi tükürüğümüzle boğarız" demektir.

ancak şimdi biraz daha iyi anlıyorum ki, bu mitingler de o tükürükte boğarız ifadesini sadece dünyaya değil içimizde ki irlandalılara da anlatmak lazım.. tey tey tey.
sinirlendiğimizde ne yaparız? bağırıp çağırırız. peki aynı şeye sinirlenmiş insanlar varsa etrafımızda? bu daha da çok hoşumuza gider daha da çok bağırırız. yakınlaşırız. tepkimiz daha gür olur.

bu insanlar da ellerine bayraklarını alıp meydanlara çıkıp bağırarak çağırarak tepki veriyorlar. tepkilerini gösteriyorlar. eğer bu veya başka bir şekilde tepki gösterilmeseydi bunu eleştiren kişiler o zamanda insanları tepkisiz olarak adlandıracaklardı.

ne yapmalarını bekliyorsunuz? orduya katılıp savaşmalarını mı? ki bunu yapmak isteyen insanların varlığı son zamanlarda askerlik şubelerine yapılan başvurulardan belli. insanlar elleri kolları bağlı durmaktansa sokağa çıkıp bağırarak, bayrak asarak/taşıyarak, ışık açıp kapayarak ve daha başka şeyler yaparak tepkilerini göstermeyi tercih ediyorlar. iyi de yapıyorlar. belki pkk onları görmüyor ya da bu tepkileri eleştirenlerin sandığı gibi umursamıyor. ama insanlar kenetleniyor. hem bir de şöyle düşünmek lazım. belki de orada bu şerefsizlerle çatışan askerlerimiz görüyorlardır onları ve türk halkı arkamızda, türk halkı buna tepkisiz kalmadı diye daha da bir asılıyorlardır silahlarına. kim bilir?
pkk terör örgütünü protesto etmeyı kendi tekelinde sanan kemikleşmiş kafa yapısı ile bir adım öteye gidemiyecek hala bana kurtuluş savaşı örnegı veren zihniyeti ortaya cıkaran durum..
pkk terör örgütünü protesto etmeyerek veya protesto edenleri protesto eden kemikleşmiş kafa yapısı olanları gösteren durum.