bugün

bayram gelmiş neyime modundaki kişidir.

bayram gibi toplumsal şeylere önem vermez, kendi hayatına bakar.
çalışan kişidir.

işler çok kesat la.
bayramin birinci gunu amelelik yapmis yorginluktan bitmis kisidir.
yalnız kişidir.
bayramın kendisine çok bir şey ifade etmediği kişidir.
benimdir. çok da memnunumdur bundan.
aklı başında kişidir. biz farklı olarak görüyoruz da ne oluyor hep aynı şeyler.
yazıktır ona. karnı aç olsa da aile sıcaklığı doyururdu onu, çok şey kaçırmıştır.
bir çok insan bu gruptadır. bunlardan biri de ikive3tür. zira ikive3 için bayram hiçbir şey ifade etmez tatil dışında. toplu mesaj atılmasından hoşlanmaz, samimiyetsiz insanlarla yüzgöz olmaz. oturur evde tek başına keyfine bakar.
Gidecek kimsesi yoktur,misafiri yoktur gayet normaldir. Tatil olarak degerlendirir bayrami. Olmadi pijamalariyla evde faranjit faranjit yatar. Eski bayramlar mi kaldi diyecegim de eskileri de gormedim ki bizde oldum olasi boyle gecer bayram.
yurtdisinda okuyan ogrencilerimizdendir.

bayram gelmis neyime
ben calisirim dersime
"bayram gibi toplumsal şeylere önem vermemek"ten öte yalnız olan kişidir.

(bkz: bayram sabahı yalnız uyanmak)
ailesinden, bayramın önemini anımsatcak kimse kalmamış, herkes göçmüş gitmiştir. dolayısıyla bırak normal gün gibi geçirmeyi, hatta bayramın gelmesini bile istemez bu kişi.
edit: bu kişi benim.
islamın kurallarına uymuyorken birde saçma bulan ve o zaman bayramını da kutlamayayım diyen içten biridir, harbi biridir. bunun, islamın kurallarını saçma bulmadığı halde, diğer islami kuralalrı yapmadığı için bayramı da kutlamayan modeli olabilir..

sosyal hizmet sektöründe çalışıyordur. çöpcüdür, marketçidir falan ama onlarında vardiyalı gün olarak tatilleri var. bayramın tadına bakalım. imkanımız varsa en güzel kıyafetimizi giyelim, kokular sürelim ve bunlar olmasa a en önemlisi yakınımıza sevgi, saygı besleyelim.

herkes yakınlarını severse bir sevgi yumağı olacaktır zincirleme ve sevilmemesi gereken kötülüklerde azalacaktır inşallah..
fakir fukara ya da garip gurabbadır.