1. 1.
    şişli'den beşiktaş'a 3 ayda dosya gidiyor, 1 yılda bir insan hakim karşısına derdini ancak anlatabiliyor bu filmde. çocuğun gerçeklerle yüzleşmesinin engellenmesi ve bu durumun giderek büyüyen bir sıkıntıya dönüşmesi falan... güzel film, daha önce yarım yamalak izlemiştim, yeniden izledim abartı falan yok basbayağı hukuk sistemimizi anlatıyor.

edit: diğer başlığa yazmıştım ama yeni başlık açılmış nasıl olmuşsa.
    4 ... cekilin ben yazarim
  2. 2.
    piyasada ki binlerce gereksiz filme inat inanılmaz sürükleyici bir film.
    1 ... doksan 60 doksan
  3. 3.
    insanı ağlatabilen bir film, arkadaşlarının hücre hapsinden çıkan erdeme yaptıkları sürpriz gibi.
    1 ... the longest journey
  4. 4.
    türk yapımı en iyi dramlardan birisi.
    1 -1 ... abizittinmi
  5. 5.
    Gerçek mahkumların oynamasından dolayı, insanları etkileyen başarılı bir dram filmi.
    (bkz: abi ben fazla kalmayacağım)***
    1 ... vegetarianbutcher
  6. 6.
    harika bir film. özellikle hapishanede koğuş arkadaşlarının erdem'e yaptığı sürprizler ve erdem'in oğluna, nöbetçi askerlerin "ben senin babanın askeriyim" diyerek annesinin uydurduğu oyuna ortak olmaları gözlerimi doldurdu açıkçası.
    1 ... hoc est simplicissimus
  7. 7.
    gerçeklerin abartısız anlatılması ortaya böyle sürükleyici ve seyirciyi erdem karakterine iyice yaklaştıran bir senaryo çıkarmış.
    1 ... roy orbison
  8. 8.
    hukuk budur'u anlatır.
    ... sidas
  9. 9.
    zaman zaman güldüren, zaman zaman hüzünlendiren.. gözlerden 1-2 damla yaş akmasını sağlayan süper film..
    1 ... fosso necdat
  10. 10.
    --spoiler--
    bir gün özgürlüğümü alıp geleceğim sana
    sakın ola beni unutma
    unutma beni unutma
    unutlunca ölürüm yar
    hatırla beni hatırla
    her nefes alışında
    güzel günlerin en yakında
    --spoiler--
    ... keskin sirke kupune zarar