Advertisement

 1. .
  an itibarı ile 42 kişinin yaşamının son bulması ile artarak devam eden insan kıyımı. yazıktır diyorum. her bayram en az 100 150 kişi yollarda hayatını yitirmek zorunda mı? bunun çaresi ne ise bulunsun artık. yollar mı yetersiz,düzeltin. her önüne gelen ehliyet mi alıyor,zorlaştırın. yeter ki bunu yaşamın değişmez bir gerçeğiymiş gibi kanıksamayalım. artık trafik terörüne son verelim.

  http://www.ntv.com.tr/news/388803.asp

  edit: ölü sayısı ben rakamı verdikten 2 gün sonra durum 67 ye çıkmış. ramazan bayramı sonu itibarı ile de 100 civarında kşi hayatını bu nedenle kaybetmiş.
  1 ... balsikeste baysungur
 2. .
  http://haber.mynet.com/de...76890&date=22Ekim2006
  ... soyle-boyle
 3. .
  bayram yerine cenazeye gitmek ya da her bayram ziyaret edilecek mezar sayisinin bayram sebebiyle artmasi yuzunden bayramlardan nefret etmek gibi bir hissi doguran durumdur, ancak malesef ki yine turk'e ozgu bir durumdur, bu konunun detayli sekilde dusunulmesi tavsiye edilir
  -1 ... dmjoes
 4. .
  baska sehirlerdeki akrabalarini görmek icin yola cikip, aci bi sekilde dikkatsizlik-hava-yol sartlari nedeniyle hayatini kaybeden insanlarin sonu olan durum.
  2 ... kopush
 5. .
  (bkz: yolların elm sokağından beter olma sorunsalı)
  ... etienne
 6. .
  toplu taşımacılığın doğan görünümlü şahine sürücüden başka insanların da binmesi olarak algılatılan toplumumuzda; bozuk satıhlı, uyarı levhası olmayan yollarda, hız limitine uymayan ,alkol sınırını zorlayan sürücülerinin her bayramda insanlarımıza yaşattığı acı veren olayın habercilik literatüründeki ifadesidir.
  ... gurbetteki istanbullu