1. ?.
  çocukluktan beri her bayramı birlikte geçirdiğiniz ailenizden ayrı kaldığınız ilk bayramda çok moral bozan olaydır. öğrencilik hayatında sınavlara denk gelemesinden dolayı çok yaşanan bir eylemdir. alah tatil dönüşü sınav koyanları bildiği gibi yapsın demekten başka çare de yoktur.
  1 ... fewzi1907
 2. ?.
  (bkz: askerlik)
  1 ... c2d
 3. ?.
  otobüste yer bulamamak.
  ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 4. ?.
  farklı bir şehirdeyseniz, yoğun programınız varsa oluşabilecek bir durumdur. kötüdür (hele ki; ilkse ve ailesine düşkün biriyseniz)), allah kimseyi böyle bir durumla başbaşa bırakmasındır.
  okulunuz uzadıysa, ailenizin üzerine daha fazla yük olmamak için bir iş sahibi olmuşsanız, üstünüz size dönüp "ben senin fedakarlık yapacağından zaten eminim" gibi sizi gazlayan bir cümle kullanıyorsa, işteki sorumluluklarınız gerçekten fazlaysa, bayram'dan sonraki hafta 1. vize haftanız olarak belirlenmişse (öyle bir çakallıktır ki öğrencileri sınavdan önceki son ders haftasında derse girmeye mecbur bırakır. bayramdan önceki hafta yapsalar bayramdan sonraki hafta da "kafadan" izin olacağı için bunun önüne geçilmektedir. okul yönetiminin gıcıklığıdır) ve memleketiniz çok uzaksa bayramda evinize gitmeniz zorlaşır.
  ... paleface
 5. ?.
  bilet almayı sona bırakan öğrenci zihniyetinin kaçınılmaz sonudur.
  1 ... suran
 6. ?.
  tek başınıza içtiğiniz bilmem kaçıncı sigaradan sonra Barış Manço'dan bugün bayram'ı dinleyip bir sigara daha içmenize sebebiyet verecek durum.
  1 ... qsefthuko
 7. ?.
  (bkz: final dönemi)
  1 ... rweasley
 8. ?.
  finalllerin ocak ayının başlarında bitmesi nedeniyle içinde buluduğum durum. tekrar gidip gelmenin mantığı yoksa olabilecek durum. ancak sevmediğiniz bir şehirdeyseniz * işkenceye dönen durum.
  ... browninni
 9. ?.
  memleketde olupta bayramda eve gidememek gibi bir durum vardır ayrıca. *
  1 ... yamuq
 10. ?.
  bayram sonrası vizeler nedeniyle bu sene başıma gelen üzücü olaydır.
  ... bilmez kisi