1. ?.
  eğer verdiği şekerler güzelse evin kapısı aşındırılır tabi ev sahibi bıkana kadar..yaşlı kişiler oturuyorsa onlar anlaışlı davranır genelde..
  1 ... sharlatan
 2. 1.
  hem önde hem arkada kapısı olan evde yaşayanlar ne yapsın demek istediğim başlık. her çocuk 4 kere gelir ve bütün bayramınız kapılar arası mekik dokumakla geçer. ama buna rağmen bayram çocuklarsız tatsızdır. buyursun, gelsinlerdir
  ... eticicibebe
 3. 2.
  bir de su vardır ki bunu yapmayan çocuklar mahalle cocuk meclisi tarafından çocukluktan azledilir..

  bayram günleri çok kaliteli seker ya da para veren evler diger çocuklara duyurulur..ve bu evlere tüm semtin çocukları tarafından büyük bir çocuk akımı olur..evin giriş çıkışları tutulur..sat komandola..neyse uzar bu. . .
  2 ... rasko
 4. 3.
  daha da önemlisi işin içinde para da varsa tadından yenmeyecek durumdur.çaktırmadan aralıklarla kalabalık arasında kaynayarak paralar alınır.sonrası malumdur erkeksen ya bakkaldan plastık top alır oynamaya başlarsın ya da çatapat tarzı ürünleri alır arkadaşlarla gününü gün edersin.

  (bkz: nerde o eski bayramlar)
  1 ... aquantass
 5. 4.
  sabah seansında şekerleme koparılamayan ev için uygulabilecek saldırı şekli..

  - yine mi sen!
  - amca vallahi açım!
  - arkandaki çuval ne!
  1 ... martyns
 6. 5.
  bayramda kapı kapı dolaşmaktan helak olmuş bayramcı insanın kafa karşıklığının tabi sonucudur. iki de gidilir üç de.. ev sahibi insan yüze vurmamalı, konuklarını en güzel şekilde* ağırlamalıdır. * *
  1 ... confusedy