bugün

Cevremde herkes arar konusur yada onlari arayan olur ama ben nedense pek aramam kimseyi sy an geercekten merak ettim.
hayatımda bir kez bile yapmadığım bir şey.
mecburiyetten yapılandır. çünkü beklerler miş! yıl boyu aramamışım, hatta görmemek için kırk takla atmışım ( durduk yere olmuyor bu) ne diye yalandan arıyorum. numara yapmak iğrenç bir şey. insanları samimiyetsizlik abidesine döndüren gelenek görenekler artık bitmeli. bıktık.
yapmam, yapana da mani olmam.

bu konuda bir aile temsilcisi atayarak üzerinizdeki bu gereksiz beklentiden kurtulmuş olursunuz.
sizi aramıyor diye yakınanların çocukları da genelde annenizi babanızı aramıyordur. kısacası zamanla, kuşaktan kuşağa yok olmaya mahkum bir adeti sürdürmeye çalışmak anlamsız.

çalışan toplum için, biraz da imkan varsa bayram demek, tatil demek. gelecek nesiller için başka bir anlamı olmayacak.
her bayram üstüme bir yük gibi binen olaydır. bayramın mübarek olsun diyip kapatamazsın da, konuşacak konu yoktur aslınsa samimiyetsizce hal hatır sorarsın 50 tane akrabayla. aramazsan en yakın düğünde dedikodun garantidir.

(bkz: akrabalardan nefret etme sebepleri)
Yapmadığım ve yapmadığım için de bir esksiklik hissetmedigim durum.
Önemli olan normal zaman da da aramak gerçi ben onu da yapmıyorum evet.