bugün

bayramda kapı kapı dolaşıp seker toplamak eylemini gerçekleştiren küçük güzel yürekler...
sizi bilmem ama alanya da yalnız yaşayan beni çok mutlu etmiş, sevindirmiştir.
sevilesi öpülesi miniklerdir. yürekleri, beyinleri tertemizdir. allah tan kendim yemek için aldığın şekerleri bitirmemişim. yoksa likörlü çikolata ya da kapkara sütsüz mütsüz kakaolu nestle vermek zorunda kalacaktım.
Çook sevgi pıtırcığı gördüm kendimi, zall ne iyi insan degil mi!
en sinir bozucu çocuk tiplerindendir. içlerinden daha cüretkar olanları verilen çikolata ve/veya şekeri beğenmeyerek para ister. küfretmek gelir içten ama bayram ruhuna aykırıdır tabii.
"şeker kalmadı bebeler" diyerek gönderebileceğimiz bayram veletleri.
nesli tüknemekte olan çocuk grubudur. eskiden cok fazla çocuk geldiği için aileler cocuklar için ikinci sınıf şeker alır, çikolatayı koklatmazlardı bile. artık şeker toplayan çocuk sayısı azaldığı için çikolata ikram eder olduk.
aslında şeker değil para için gelen çocuklardır. şeker bahanedir. genelde şeker, çukulata verilerek yavrucakların hayalleri yıkılır.*
keşke daha çok olsalar denilen çocuk grubudur. (bkz: nerde o eski bayramlar)
yallah yallah denilecek guruhtur.
Tektek alsana lan hıyar diyerek kavga bile edebileceğiniz tipler.Tavsiye etmem ama allah korusun bıçaklama ihtimalleri var.Nerde o eski mahallelerin eski çocukları bırakın geçin artık eski bayramları
kesinlikle yallah yallah denilmemesi gereken çocuklardır.onlar bayramın tuzu biberidir, onlar olmasa bayram olduğunun farkına bile varmıcaz nerdeyse
(bkz: nerde o eski bayramlar)
eğer bunlardan birkaçına almanyadan akrabanızın getirdiği bir çikolotayı verirseniz, tüm mahalleyi toplayıp gelirler.
---bayramınız mübarek...
---gerisi nerde cümlenin?
---abi vereceksen ver daha yan binaya geçecez.
bayramın en güzel olaylarından biridir bu çocukların yaptıkları..minicik ellerini uzatarak şeker isterler bizden..ama yeter ulan artık sabahtan beri 30 tane çocuk geldi be, bu kadar kısa zaman aralığında oranlarsak eğer rekora gidiyorlar!
entry başına 3 şeker vermemizi sağlayan afacanlardır. şeker şeyler sizi, zile az basın, ayıp oluyor ama, entry bitmeden kapıya koşuyoruz, tam tespit yapacağız, hoop, bayramınız mübarek olsun abi. ulan sözlükten mi okuyup geliyorsunuz keratalar.

bunlardan bir kaçı sabahleyin geldi, zile uzun uzun bastılar. kapıyı geç açabildim, kapıda bir tane çocuk var ama belli ki diğer çocuklar umudu kesip aşağıya iniyor, seslerini duyuyorum, çocuğa avucumdaki şekerlerden bir tane verdim, diğer çocukları da düşünerek bir avuç şeker almıştım çünkü, çocuk elime baktı, abi diğer arkadaşlar aşağıda, 3 tane daha alabilir miyim dedi, verdik, bir şey değil afacanda bizim evdeki poşetten büyük şeker poşeti var.
---bayramınız mübarek olsun.
___saolun cocklar sizin de.
---....
___eee ne beklionuz?
--- kem küm
---sey abi biz... seker...
___iyi bayramlar!!!
öğrenci evine geldiklerinde ve bu acı durumu fark ettiklerinde ince bir h*ss*kt*r çeken güruh...*
ikinci şekeri almak için ev sahbinin gözüne bakan kalender kişiliklerdir.
eğer kendilerine para verilirse çok büyük hata yapılacağını düşündüğüm çocuklardır..kendi aralarında koordineli olarak çalıştıkları için "olum mehmet, daire 12 para veriyo atlayın lan hemen" gibi cümlelerle tüm mahallenin çocuklarını sizin evin ziline yönlendirme olasılıkları yüksektir..
ne yazık ki buyukler tarafından adi sekerlere layık gorulen cocuklardır. * * * *
Saydım bir çocuk üç kere geldi ama helal olsun yesin şekerini. *
nedense bazı semtlerde görülmeyen çocuk modelidir. * bizim kapıya en fazla 3 kere gelmişlerdir. çocuk kıtlığı var o yüzden yakınlardaki semtlerden çocuk aktarımı yapılmasını büyükşehir belediyesinden istiyoruz. *
nerde o eski bayramlar diyenlere "işte burdaaa" şeklinde yanıt veren sevimli şeylerdir. bizden çok onlar geleneklerimizi sürdürdüğünden * başlarının okşanması, yüzlerinin güldürülmesi gerekir.
bayramın en güzel yanıdır. günümüzde dilencilik olarak adlandırılır. "ulan şeker istemenin nesi dilencilik?" diye sorduru bize.
(bkz: bayram şekerlerinin yağmalanması)
şeker yerine balon verildiğini tespit ettikleri anda mitoz bölünmeyle çoğalarak o evi istila edebilme potansiyelleri vardır. *
şekerden çok para verince yüzleri gülen, gelişen teknolojiye ayak uydurup ellerinde pos makinalarıyla kapı kapı dolaşacaklarını düşündüğüm afacan çeteleri.
her birinin avucuna birer çikolata bırakmak nedense mutlu eder beni,kırmamak lazım,çocuk daha onlar...