1. 1.
    Sağlam bir arkadaş grubum vardı 8-12 yaşlarındayken. Tüm şehri (özellikle zengin semtlerini) talan eder şeker toplardık. Akşama kadar 4-5 poşet dolusu şeker toplar, elit, elegan, toffy gibi kalburüstü şekerleri seçer 2-3 poşete kadar düşürürdük.

Her neyse bize şeker toplamayı bıraktıran olay; yaşımızın ilerlemesinin yanı sıra lüks bir binanın kapıcısının bizi dövmesi olmuştu.
    32 daireli lüks bir binaya gitmiştik. Hepimiz plan yapıyoruz "şu kadar elegan alırız. Bu kadar elit alırız" falan. Neyse hiç unutmam 6. Katta yaşlı bir adam açmıştı ve "bayramınız mübarek olsun" diyemeden direkt diayfona basıp bizi kapıcıya şikayet etmişti.
    6. Kattan inemeden henüz 1. Katta kapıcı hepimize 2'şer tane hızlı bir tokat atmıştı.
    Şimdi düşündüm de; be orsospu evlatları, ulan 8-10 yaşında çocuklardık. Masumduk. Tek derdimiz, vereceğiniz sikko şekerleri almaktı. Ne gerek vardı ki bayramımızı zehir etmeye?
    4 ... zall bana halleniyor
  2. 1.
    Hayata ilk gözlerimi açtığımda ve aklı başında bir birey olduktan sonra bütün bayramları kış mevsiminde gördüm. Sokağa çıktığın, dışarıya baktığın zaman bir bayram havası ve en güzel elbiseleriyle bayramlaşan insanlar görürsünüz sonra bayramlar yaz mavsimine denk geldikten sonra herkes rastgele ne bir bayram havası, sevdiğin insanlar ve akrabaların başka şehirde olur ve tüm bayram.sıkıcı geçer. Tek düşündüğün şey bitse de gitsek.
    2 ... ustegmenin postasi
  3. 2.
    Gidilen misafirlikte baklava olmaması.
    Baklavasız bayram olur mu allasen.
    ... meyyus
  4. 3.
    Aklıma şu köpeğin patilerini kesen itler geliyor. içim burkuldu resmen. He birde şu bitmeyen Ortadoğu savaşı laneti.
    ... kale3112