bugün

şu dünyada katlanamadığım insanların çoğu kendi gibi olmayıp , hayali karakterler olarak yaşamayı tercih eden insanlardır. sanki dizinin bir bölümünde ağlamaları yazılmış da ağlıyorlar, bir bölümünde ateşli bir şekilde sevişmeleri gerekiyormuş da sevişiyorlarmış gibi ...gerçekliklerini belgeleyebilecek bir kanıt bulsanız dahi beni ikna edemezsiniz bu vaziyetin gerçekliğine.

bayram geliyor diye çoğu insan değişik duygulara kapılıyor, heyecanla bayram ziyaretlerini bekliyor. sanki diğer günler alcatraz'a kapatmışlar , ellerini ayaklarını zincirlemişler bunların da ondan gelememişler! bu samimiyetsizlik, yapmacıklık tahammül edilemez bir raddeye geldiğinde tüm konukları kovup kendi başıma bayramı geçirmek istiyorum. ulan asosyal adamlar gibi stormtroppers'ın düşük isabet oranının teçhizat kaynaklı sorunlarını, anakin'in ilk dark side belirtisini, ışın kılıcı çalışma mekanizmasını, kafka'nın romanlarını, morgoth'un kral bir karakter oluşunu, tolkien'in dehasını, karşı komşunun ne kadar taş olduğunu, aslan kral filmini irdelerim kendi kendime daha iyi. intihar ederim lan bu şekilde intihar!

üç kuruş para için el açan veletlerin içten pazarlıklı hallerini masumiyetlerinin ardına gömdüklerini, senede bir kez ziyaret edilmenin bile ağır geldiği pis bunaklarının mendeburluğunu, güzel kıyafetler aldıklarını sanan kenar mahalle dilberlerinin kilolarını ortaya çıkaran leş kıyafetleri, sürekli çalan kapının ardında hangi salağın olacağı düşüncesini...bunların hiçbirini istemiyorum, beğenmiyorum bu senaryoyu. oyuncular ise ayrı bir felaket , hiç gerçekçi olmuyor...