1. 1.
  yılda iki kere kılınır. bunlardan biri ramazan bayramında diperi kurban bayramındadır. yılda iki kez olması hasebiyle nasıl kılındığı unutulur. bu yüzden namazdan önce anlatılır imam tarafından. kaza sı yoktur. kılınmaması durumunda bayramdan zevk alınmadığı iddia edilir kimileri tarafından.
  3 ... pedaliza
 2. 2.
  2 saLLa bir bağLa gibi muhteşem bir anLatıLış tarzına sahip oLan namaz...kıLınması zorunLu değiLdir...sanırım vaciptir...
  4 ... tucimania
 3. 3.
  kazasının olmama sebebi vacib olması değil, toplu olarak belli şartlarda kılınmasıdır. vacib mantığıyla düşünecek olursak farz olan cuma namazının kazası olması gerekir.
  4 ... pedaliza
 4. 4.
  kendi adıma söyliyeyim 'en zevkli namaz'.
  (bkz: tövbe tövbe)
  2 ... komandost
 5. 5.
  butun sene yat yat farz namazlarını kılma sonra gidip vacip namaz kıl. aklım almıyor.
  bilmeyenler için
  (bkz: farz)
  (bkz: vacip)
  (bkz: sünnet)
  3 -1 ... cell-im
 6. 6.
  hiç şaşmamakla birlikte sürekli hocanın "malumunuz, yılda iki defa kılındığı için unutulabiliyo. onun için ben hatırlatmak amaçlı bir kere daha nasıl kılındığını anlatıyım, ondan sonra başlicaz namaza, allahın izniyle" sözü ile başlayan namazdır.
  4 ... redwinemania
 7. 7.
  aslında normalde kimsenin gitmedigi ve bayram geldiginde babanın ısrarları sonunda gidilen ve bişey bilinmedigi için diger kişilerin hareketlerinin takip edilip ne yapıolacagına bakılan ve digere zamanda gitmediklerimin yerine geçer inşallah diye bi umut taşınan ve cemaatle birlikte kılınan daha sonrasında bayramlaşma yapılan durum...
  -1 ... pink floyd
 8. 8.
  kısa ve öz namazdır
  ... ta kendisi
 9. 9.
  imam-i safiiye gore hukmu (bkz: sunnet)tir.
  ... child
 10. 10.
  unutanların yandaki mümin kardeşine bakarak kopya çektiği namazdır. tabi yandaki müminin de namazı unutmuş olma ihtimali çoğu kişinin namazı yanlış kılmasına neden olur. ayrıca zaten yandakine baktığında o namaz bozulmuş olur.
  -1 ... simitcikahvecigazozcu