bugün

kişiye özel atılan mesajlarda olmasa da toplu mesaj olarak atılan bayram mesajlarında bariz hissettiğim samimiyetsizliktir.bilmiyorum ben mi çok abartıyorum ama şu mesajların atılmasındaki bilinçaltısal sebebi bence tamamen ' hadi seni de aradan çıkaralım ' mantığına dayanıyor.

bir de altlarına isimlerini falan yazıyorlar, ulan biz rehber denen telefon programını niye kullanıyoruz? sanki görmüyoruz mesajın senden geldiğini devlet büyüğü edasıyla alta isim yazıyorsun.

bence insanlarda bu konuda yanlış bir intiba var ' eğer mesaj atmazsam ayıp olur ' diye, hayır arkadaşım bilakis böyle ' hadi sen de çık aradan ' mantığı bence daha ayıp.ben kimsenin hayatında merkezi bir rol oynadığımı zannetmiyorum, ve bir insanın hayatında merkezi rol oynamadığımı bildiğim halde ondan yüzlerce kişi içinden ve yoğun bir vakitten başını kaldırıp bana bayram mesajı ya da kandil mesajı atmasını da beklemiyorum.dediğim gibi neticede bu selam verdiğim aldığım insanlar hayatlarımızda sadece ' sıradan bir arkadaş ' olarak kalırlar ekseriyetle.o halde, böyle bir ilişki içinde olduğumuz insan tipinden tutup kişisel mesaj almayınca insanın alınması çok saçma bence, buna da ayrı bir parantez açmak lazım aslında.elbette bu tarz günlerde beni kişisel olarak aramasını ya da mesaj atmasını istediğim insanlar da mevcut, fakat onlar da bir elin parmağını geçmez doğrusu.

her neyse geldik sözlük'e patladık burada; çok doldum bu konuda atmayın anasını satayım bana toplu bayram mesajı falan.