1. 1.
  yadsınamaz. bakın akp'yi en çok eleştiren kişilerden biriyim. ama her şey de eleştirilmez. mesela sayın selçuk bayraktar'ın 2005'te ''biz kendi insanız hava aracımızı, hatta silahlı insansız hava aracımızı yapacağız'' dediğinde, ekşi gibi yerlerde ''yav he he'' diyorlardı. dalga geçiyorlardı. adam yaptı. gerek suriye'deki operasyonlar, gerek ırak ve yurtiçi operasyonlarda asker kayıplarının büyük önüne geçmekle beraber tam tespit edebilme özelliği var. 1080p görüntü çekiyor. yunanistan bile ''bu teknolojiden biz de edinmeliyiz'' gibi şeyler yazmışlardı afrin'deki görüntülerden sonra.

  mesela bugün düşen görüntü:

  link düzeltme: hürriyet kaldırmış videoyu, http://www.turkiyegazetes...-tespit-edildi-20589.aspx

  eskiden şöyleydi, israil'in heron'larını kiralıyorduk. komuta onlardaydı. bizimkiler de yancı gibi bazen oturup izliyorlardı. israil keyfine göre istihbarat veriyordu veya çoğu zaman vermiyordu görüntülerle. birçok saldırıda bu zafiyetten asker kayıpları olmuştu. bir de amerikan pradetörlere yalvarıyorduk verin verin nolur diye. ama bayraktar'ın başarısı ile bunlardan eser kalmadı. doğruya doğru.
  7 -3 ... daikokuten
 2. 2.
  Sihaların mükemmel işler çıkarttığını görmemek için ya kör ya da hain olmak gerekiyor herhalde. Ancak linkteki görüntüler muhtemelen dji phantom iha ile çekilmiş görüntüler. Normal siha ya da ihaların o açılara gelebilmesi mğmkğn değil.
  2 ... alonedevil2
 3. 3.
  üretme becerisinin, teknik bilginin cefası olmadan oluşmayacağının açık örneği.

  bizim memlekette elinde para tutanların çoğu müteahhit olduğu için, asla meyvesi sonradan yenecek işlere para harcamazlar.

  ar-ge imiş projeymiş riskmiş anlatamazsın.
  bu bayraktar gibi adamları beslesek siha devede kulak kalabilirdi.

  şunu anlatamıyorlar, biz hiçbir teknolojinin, yeniliğin daha cefasını çekmedik. bugün ha desen 10-15 yıl sonra sonuç verecek. daha sonra üzerine yapılan yenilikler için bu süre çok daha kısa olacak.

  bizim de bir şeyler yapabildiğimizin göstergesi olmuştur. umarım bu fitili ateşleyen bir unsur olarak karşımıza çıkar.
  ... raduyev
 4. 4.
  sezgin tanrıkulunu derinden yaralayan başarılardır.
  1 ... puhu