1. 1.
  ramazan ayında ve din ile alakalı tartışma programlarında ekranlarda görülen ilahiyatçı.
  1 ... chilavert
 2. 2.
  karadenizli ilahiyatçı.çok şeker adam (bkz: valla)
  2 -1 ... sinek_sidiği
 3. 3.
  bir zamanlar sabah gazetesi her sene ramazan'da elmalılı hamdi yazır mealleri dağıtırken, reklamlarında ekranda aniden belirip, dinle diyanetle haşır neşir olmuş kişilerdeki gırtlaksı arabik ses tonuyla "mevcud en önemli me'aal çalışmalarından biridirr." diyen amca.
  2 ... dedirten durum
 4. 4.
  kendi içinde mantıklı bir isimdir.bir bayraktarın bayraklı olması kadar doğal birşey yoktur.

  ilahiyatçı isminden çok ülkücü ismine benzese de bu isme sahip ilahiyatçımız düzgün bir adam olmasıyla ve gazeteye yazdığı yazılarla tanınır.
  3 -2 ... etienne
 5. 5.
  karadeniz tv de iftardan yarım saat kadar önce programı başlayıp iftar saatine kadar sürmektedir. bu programda bayraktar hocamız gerek son zamanların popüler hocası nihat hatipoglu na kıyasla anlattıklarının içi doluluğuyla gerekse harika uslubuyla izlenmeyi fazlasıyla haketmektedir. şiddetle tavsiye edelir
  -2 ... mailbuyukerman
 6. 6.
  bir dönem zekeriya beyaz bayraktar hocayı azarlamaya çalışmış bayraktar hocada ben senin öğrencin değilim ben adamı yerim diyerek beyazı şaşkınlığa uğratmıştır. ramazan ayları geldiğinde tv8'i mesken tutar.
  1 ... akustikcinayet
 7. 7.
  vaktiyle, marmara ilahiyatı "bağlarbaşı ermeni mezarlığının karşısındaki müslüman mezarlığı" olarak tanımlamış, marmara ilahiyat hocası. öğrenciden çok hocanın bulunduğu fakülte için pek de yanlış bir tanım değildi bu.
  1 ... marionette
 8. 8.
  Habertürk'ün Yaşar Nuri Öztürk ile arası bozulup yolları ayrılınca onun yerine gazeteye transfer olmuş ilahiyatçı.
  Yalnız bu ne isimdir sayın hocam ya? Peder beyde de hiç mi yaratıcılık yokmuş.
  2 ... rick blaine
 9. 9.
  Bir televizyon programında "Osmanlı imparatorluğu asla ve kat'a emperyal değildi, gittiği her yeri dininde de dilinde de özgür bıraktı" diyerek, o bilgi ve birikime sahip bir insan evladının bile emperyal ile kolonyal arasındaki farkı bilmiyor olmasını hayret ve ibret ile izlememe sebep olan şahıs. Bilip de bilmemezlikten gelmesi de ayrı bir ihtimal, içime kurt düşmedi de değil.
  1 ... caffein
 10. 9.
  bir zamanların zekeriya beyaz ve yaşar nuri öztürk ile birlikte bilinen en popüler din zırvacısıdır. diğer ikisi şu sıralar ekranlarda pek görünmese de (en azından ben görmüyorum) kendisi haber türk kanalında boy göstermektedir.

  geçenlerde yine haber türk kanalında bir programda rast geldim. programın ortaları olduğu için baştan dinleyememiştim fakat, din dersinin okullardaki zorunluluğudan bahsediliyordu. kendisi din derslerinin seçmeli olamayacağını, okula giden her öğrencinin din dersi almaya mecbur olduğunu söylüyordu.

  daha sonra bir telefon bağlantısı oldu ve yayına alevi bilmem ne derneği başkanı bağlandı. adam ısrarla bu uygulamanın yanlış olduğunu söylüyor, fakat bayraklı bey olmaz zorunlu olmalı diyordu. adam sonunda "kardeşim biz seninle her açıdan farklıyız" diyince o muhteşem cevap geldi; "hepimiz allah'a tapıyoruz kur'an'a inanıyoruz, hepimiz müslümanız, yani aynıyız."

  kendisine göre türkiye'deki herkes müslüman, herkes sünni, herkes hanefi. haşa kimsenin inanmamak gibi bir lüksü de olamaz. ayrıca din okulda öğretilmeliymiş. eğer herkes evinde öğretirse, farklı farklı dinler ortaya çıkarmış. çünkü kimse dini tam olarak bilmiyormuş. bu şekilde olursa işler çok tehlikeli bir hal alırmış. dinin kendisi hiç tehlikeli değilmiş yani.

  kardeşim benim çocuğum zamanında uydurulmuş, sen ve senin gibilerin ise doğru kabul ettiği bir zırvalığı öğrenmek zorunda mı? ayrıca türkiye'de elli bin türlü farklı inanış varken sen nasıl her insana senin inandığını zorla öğretmeye kalkarsın?

  ama doğru ya, insanların beynini daha küçükken yıkamak lazım ki, büyüdüklerinde bu öğretilmiş saçmalıklardan kurtulmaları imkansız hale gelsin.

  televizyonlara çıkan dinciler eskiden böyle değildi. kendi fikirlerini veya onlara söylenenleri söyler, insanları kandırmaya çalışırlardı. şimdi ise buna gerek bile duymuyor, öğretilmiş fikirleri zorla kabul ettirmeye çalışıyorlar. tabi bunda türkiye'deki egemen gücün büyük bir etkisi var. artık insanları zorla da olsa istedikleri gibi yönlendirebileceklerini düşünüyorlar. istedikleri görüşleri, inançları insanlara zorla empoze ederken, istemediklerini, onlara ters gelenleri rahatça sansürleyip, yasaklayabiliyorlar.

  türkiye artık maalesef tek olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. fakat bu teklik, tek vatan, tek bayrak, tek dil saçmalığı filan değil, tek insan modelidir. artık insanlar öyle koyunlaştırılıyor ki, bırakın düşünceleri, farklı görüşleri, olaylara bakılşarı, verdikleri tepkiler bile neredeyse aynı olma yolunda.
  1 -6 ... muhterem hocafendi