1. 1.
  Yahu bizim millet de bir acayip.

  Adamlar kendi hükümdarlıklarını sağlama almak, sağa sola caka satmak icin savaşmış, burada can bizimkiler birbirini yiyor.

  Tarafsız olarak bakarsanız;
  Baybars darbecidir. Zamanında frenkler ile anlaşma yapmıştır. Moğol olan altın Ordu ile samimi iliskiler içine girmiştir. Netice itibari ile köledir.
  Hulagü ise kitbuka adında bir Türk’ün emrine Gürcü ve Ermeni askerleri vererek memleketine dönmüştür. Hatta daha sonrasında abaka, Kilikya Ermeni krallığı ile bazı antlaşmalar tertiplemiştir. Berke han üzerine seferler düzenlemiştir.

  Yani, bu adamlar bazı ülkelerin hanları, kralları. Kendi meseleleri üzerinden savaşmış, ömürlerini de böyle geçirmişler. Şimdi, onların sidik yarışından ötürü burada birbirine sallamak ne kadar doğru size kalmış.

  Edit: başlık başa.
  4 ... odysseus
 2. 2.
  baybars moğoldur.
  2 -5 ... timur cengiz hulagu
 3. 3.
  Bazılarındaki bu moğol sevdasını anlamak çok güç gerçekten. Sanırsın ki analarını moğol sikmiş O adamların şeyinden düşmüşler. Vay anası yav...

  Baybars için yapılan tasfirlerde karayağız açık mavi gözlü ki bir gözünde akça bir leke olan dev gibi uzun ve heybetli biri deniyor. Çekik gözlü çinlilerlen pek farkı olmayan ve aynı onlar gibi sik kadar boyu olan moğollara pek uymayan bir tasvir bu...
  4 ... eduardo elric
 4. 4.
  Baybars türktür.moğol köpekleriyle yaptığı bütün savaşlarda onları şamarlamıştır.
  3 -2 ... gaddar davud
 5. 5.
  Bazılarındaki bu moğol ve arap sevdasını bir türlü çözemediğimi gösteren başlık

  Yahu hadi mete han için moğol dersin değil de yazının tam oturmadığı bir dönem çin kaynaklarından elimize geçen kelimelerle kimliğini öğreniyoruz adamların.

  lakin bahsettiğimiz dönem ortaçağ 12 ve 13. yüzyıllar artık Türkler de yazılı kaynaklar tutuyor moğollar da hele ki Baybars dediğimiz adam memlükler için ed-devlet'ül türkiyye hani Türkiye devleti demiş adam insanın götünü moğol, arap sikmiş olsa baybars'ın moğol veya arap olduğunu iddia etmez amk.
  8 ... turco diablo
 6. 6.
  kendisi kıpçak türküdür ve adamdır. kölelikten sultanlığa terfi etmiştir. moğolları perişan etmiştir. alfadır.
  2 ... magicovento