bugün

birçok romantik erkeğin içerlendiği durumdur. ne yaparsan yap olmuyor bazen dedirtir.
herşeye romantik olunduğu zaman yapmacık durduğu için çoğu kadın sevmez aslında.

yerine göre yapan adama köle olunur ama..
belki bir nickin bir rumuzun altında koca bir romantik yatmaktadır da belli edemiyordur.. bu erkeklere yerin dibine girsin derler.
kısmen doğrudur.

ulan yıllar önce hayatımda bir defa bir kız için ağladım*, onda da kız odun çıktı; ''off jack! ayy ne ağlaması yaa'' diye höykürdü onospu.

hınısını siktiğim yüzünden o günden sonra, odunun teki oldum çıktım lan. sonra; 'jack niye romantieek değil'.
Gayet normal bir durumdur. Romantik erkek ayrıdır onlar için.
her allahın günü böyle nasıl desem sulu sulu romantiklik yapayım derken eline yüzüne bulaştırıyorsa hoşlanılmayacağı doğrudur. fakat bir cemal süreya kitabı hediye etmesini de bilmelidir.
kadınlar öğrenilmiş romantizmden hoşlanmaz. şöyle oluyor:

adamla kadın pahalı bir restoranda oturuyorlar, yemek vs. derken sıra şampanya içmeye gelir ve kızın bardağının içinden ne çıkar: yüzük. tanıdık geldi değil mi hikayenin sonu herkese. şimdi bu belli ki romantik filmlerde görülmüş, "evlenme teklifi yaparken yüzüğü götünden çıkarmazsa ölecek hastalığı"na tutulmuş bireylerde gözlemleyebileceğimiz bir hadise.

şahsi fikrimdir, başkaları benimle aynı fikirde olmak zorunda değil ama bence itici bir sahne bu. daha beteri de olabilirdi gerçi: erkek kızın önünde diz çöker, 'benimle evlenir misin' der. yeğenim niye eğiliyon sen öyle, demezler mi! ben derim mesela. *
başka bir klişe: sevgililer günü. illa ki hediye alınır, çünkü kutlanmadı mı 'aaeaa siz sevgililer gününü kutlamadınız mı yaniee' diyecek birileri vardır etrafta. çünkü aydönümü, yıldönümü vs. kutlanmasa bile eş-dostun haberi olmayabilir ama sevgililer günü herkesin aynı olduğu için * * göze batmamak mümkün değil.

sonuç olarak, kutlama yapılmasını gerektiren durumlarda alınan hediyenin pahalı oluşundan çok hazırlanmış olan ortamın ya da yapılan sürprizin klişelerden uzak olması önemli oluyor kişiyi romantik kılması için.

eyyorlamam bu kadar.
Genel itibariyle romantik erkekler pek radarlarına girmez,
asıl ilgisini çeken erkekler biraz sert (maço) ve dik duran tiplerdir.
(bkz: çok ayıp etmiş mına koyim onun)
söylemesi ayıptır ama bu durum ne kadar zikinde olur romantiklerin bilinmez.

not: şahsen nabza göre şerbet veren biri olarak hiç de zikimde olmadı.
doğru kanıdır. o erkek odun olacak kardeşim.
genel olarak doğrudur.
http://www.youtube.com/watch?v=rcK7R4kVLvA
bazı bayanların erkeklerden daha odun olduğunun kanıtıdır.
kezban olduklarının bir kanıtıdır. zaten bunlar romantizmden de anlamazlar. hem bize romantizm tanımı yapmaya da kalkmasınlar. yok filmden ezberlemişiz falan. romantizmi sizden öğrenecek değiliz.
tamamen kültür ile alakalı, baba diyince aklına dayak gelen bir kızın romantizm diyince aklına pembe dizi gelir. biraz klişe olacak ama,

(bkz: yabancı kızlar böyle değil abi)
(bkz: avrupalı kızlar)
son derece haklı bir hoşlanmamadır. bu erkek halimle ben bile hiç hoşlanmam romantik erkeklerden. ıyy ne o öyle brezilya dizisindeki luiz alberto gibi.