bugün

(bkz: arkadasini al bi elini yuzunu yikasin)
(bkz: bu gencligin hali ne olacak)
(bkz: hepimiz insaniz)*
erkeklerin eziklik komplekslerinin bir yansımasıdır.
genellikle bu gibi entrylerde bir dalga geçme hafası, garri ciddilik havası mevcuttur fakat bunlar aslında bastırılmış olan komplekslerin birer dışar vurumudur.
dünya üzerinde her dönemde kadın ve erkek cinsleri arasındaki ayrım mevcut ve keskin hatlarla ortaya konmuştur.eski çağlarda kadın nerdeyse erkeğin kölesi idi.orta avrupada kadın sadece bir cinsel tema olarak algılanmıştır.arabistan bölgesinde erkekler kız çocuk ashibi olmalarından utandıkları için onları diri diri mezarlara gömmüşlerdir.bu ve bunun gibi bir çok örnek tarih boyu süre gelmiş ve günümüzede bazı izdüşümlerini getirmişlerdir.
erkeklerin çoğunda şöle bir kanı vardır ki bir erkek bir kadından daha akıllıdır.şimdi burda kimseyi bu gidi düşüncelerle itham etmiyorum tabiki sadece tarihsel gelişimi vurguluyorum.yanlış anlaşılma olmasın.
efendim yurdumuzda bir başka konuda erkeklerin kedilerini kadınlardan daha zeki ve başarılı oldukları düşünülür.tabi bu gerçeklerle kesinlikle bağdaşmamaktadır.son dönemlerde özellikle sivil toplum örgütlerinin başlattığı kampayalarla kadınlarımız büyük hamleler yapmaktadır.mesela haydi kızlar okula kampayası başlatılmıştır.burda dikkat edilmesi gereken kızlarını okula göndremiyenlerin erkekler olmasıdır.ve zeki ve başarılı asyılanda yine erkeklerdir.
kısaca şöle özetliyebilirim ki ayrımın her türlüsü sakıncalıdır.ayrımı yapan genelde ezik ve kompleksli olandır.artık modern dünyada kadın erkek ayrımı bir yana bırakılmış insan kavramı ortaya çıkmıştır.herkesin bunun üzerinde biraz kafa yormasında yarar vardır.
ayrıca şu anda geilşmekte olan bir ülkeyiz.ve bu gelişim sadece erkeklerle olmaz gelişim için bütün faktörlerimizin yani kadınlarımızında bu gelişimde etkin rol almaları gerekir.bunun aksi düşünülemez.
(bkz: sacı uzun aklı kısa) *
(bkz: kadınlar guce tapar)
adler; "çocuklukta aşırı bağımlılık, el üstünde taşınma, ve güvensizlik yaşayan bireylerin, ileriki yaşamda diğerlerini belli standartlartlarla karşılaştırma ve insanların o standartlara uymadığını görerek küçük düşürme davranışları sergilemesi" olarak açıklar aşağılamayı. bunun nedeni aslında kendine güvensizlik ve kendine hissettiği olumsuz duygulardır. aşağılayan birey, aslında kendi ezikliğini tatmin ediyordur. ataerkil bir toplumda el üstünde tutulan erkekler, el üstünde tutulmanın yan etkisini yaşarlar büyüyünce; "kendisini dünyanın merkezi sanmak". kendilerine güvensizdirler ve bu karşı cinsi aşağılamayı doğurur. çünkü böyle görmüşlerdir. tek suçlu ataerkil toplumdur.
(bkz: meyva veren ağaç taşlanır)
(bkz: tanri erkege kizdi kadini yaratti)
(bkz: başlıktaki dayanılmaz feminizm kokusu)
bir erkek olarak bayanlara bu konuda hak verdiğim durumun ifadesi. unutulmamalı kii bir bayan olmadan erkek erkek olduğunu dahi manalandıramıyor. onnçüün cinsiyet ayrımına hayır diyooor ve annelerimizinde birer bayan olduğunu hatırlatıyorum tüm yazarlara. ayrıcana bir bayan ve bir erkek her halükarda birbirinin tamalayacısı ve aslında erkeğin ayıbını örtenidir. * *
(bkz: hanım kos kos polemikciler gelmis sozluge)