bugün

boks antrenorluğu
amerikan futbolu oyunculuğu
F1 pilotluğu
eger bir kadına bayan diyorsanız zaten o kadından-bayandan- herhangi bir başarı bekleyemezsiniz... (bkz: vay be) (bkz: kadın ile bayan arasındaki farklar)
varlığından sözedemeyeceğimiz mesleklerdir. zira cinsiyet farketmeksizin azmin elinden hiçbirşey kurtulamaz.

(bkz: azimle sıçan taşı deler)
mesleklerin yüzde doksanı desek yeri olur. yaptıkları çoğu işte tam verimle çalışmazlar.
şöförlüktür kesinlikle.Bu yüzden iyi araba kullananları herzaman için dikkatimi ve ilgimi çekmiştir.*
(bkz: fahiselik)
annelik harici meslekler.bazıları onu da beceremez. * *
(bkz: anketörlük)
jigololuk.
yazarlık *
merdivenden çıkarken sakız çiğneyemezler.
(bkz: onu benim beyim bilir)
amelelik
(bkz: yok böle bişi)
dolmuş ve kamyon şoförlüğü...
(bkz: bos kume)

kadinlarin* basarili olamadigi meslekler yoktur, sartlar ve toplumdaki yeri nedeniyle basarili olmaya firsat bulamadiklari meslekler vardir. fazlasiyla kas gucu talep eden mesleklerde ise basarili olmak icin erkeklerden daha fazla caba harcamalari gerektigi icin, bu meslekleri secmeyisleri ise yine kendi tercihleridir...
paparazzilik. zira bi koltukta kamera bi diğerinde kelle, hiç işi olmaz hanımların insanların özel hayatıyla*...
adam kayırmanın,rüşvetin,gammazlığın,şikenin yapıldığı hiç bir işte kadınlar başarılı değildir.*
Başbakanlık (bkz: Tansu Çiller)
Başarı göreli bir kavram olduğumdan yoruma açık bir konudur.

Kendilerinin erkeklerden üstünlüğünü savunmakta ise gayet başarılılar.
bu akşam gördük ki kickbox bayanlara göre değil. erkeklerde çeneler, burunlar kırılırken, bayanlar çıkınca birden beller kıvrılmaya, gerdanlar kırılmaya başlıyor.*
ben kadın pehlivan görmedim henüz.
(bkz: bayanların başarısız oldugu meslek yoktur, bakımsız meslek vardır.)
güncel Önemli Başlıklar