bugün

iskoçya'da yadırganmaz galiba.
müthiş bir çelişki var.
başka kültürleri bilmiyorum ama bizim kızlarımız erkeğe hesap kilitlemenin gayet normal bir şey olduğunu aksinin ise çok absürt, erkeğe hiç de yakışmayan bir hareket olduğunu düşünüyorlar. centilmenliğin ölçüm aletini hesap ödeme hareketi üzerinden oluşturmuşlar. halbuki biraz dik durun kızlar. öyle yalandan yok ben vereyim deyip cüzdan göstermelerle bu iş olmaz.
hem erkek kadını eziyor, kadın-erkek arasında ayrım var hani nerede eşitlik, bizler de güçlüyüz her işin üstesinden gelebiliriz gibi söylemleriniz var -kadınlara sesleniyorum. sonuna kadar haklısınız bunda burada bir sıkıntı yok- ama öte yandan hep güçlü, hesabı ödeyen, evine kadar arabasıyla bırakan, diğer erkeklere meydan okuyabilen bir erkek profili istiyorsunuz. bence türk kadını bu çelişkiyi aşmadan ne feminist hareketi desteklesin ne de eziliyoruz desin. bu demek değil ki şiddet meşrudur. şiddete sonuna kadar karşıyım. ancak sizin erkeğin yanında kendinizi güçsüz pozisyona getirmeniz elbette ilişkilerde davranışa yansıyacaktır. sonra etek de giyeriz sıkıntı yok. kadınımız yanımızda ezik büzük durmasın yeter.

aklıma kısa süre de olsa ilişkimiz olan bir kız arkadaşım geldi. onca ısrarıma rağmen ne yemek ısmarlayabildim ne de evine kadar bırakabildim.-arabam yoktu gerçi ama yaya olarak da izin vermedi- bir daha gelmez kuzum öylesi zaten.
(bkz: Alman usulü)