1. ?.
  sözlükteki bayan yazarların sessiz kalması durumudur. sözlükte kadınlar üzerinden açılan başlıklara sert bir tepki ortaya koyamamaları durumudur. veren ateist kız, veren türbanlı kız ve benzeri başlıklar bir ideolojiyi karalama açısından değilde kadınlara yönelik yapılan baskı açısından değerlendirilmelidir. sürekli bayanlar üzerinden yürütülen saçma muhabbetler sözlüğede bulaşmış ve kadınlar üzerinden bayağı muhabbetler gerçekleştirilmektedir. burda asıl tepkiyi koyması gerekenler ideoloji sahipleri değil kesinlikle bayan yazarlardır. ateistte olsa, devrimcide olsa, türbanlıda olsa hepsi bayandır ve kültürümüzün bize yüklediği sorumluluk sonucu bayanlara sevgi ve saygı göstermek zorundayızdır.

  edit:bahsedilen başlıklar kadını mal ve bir et parçası gibi gösteren başlıklardır. kadın mı sadece verir mantığıdır.
  10 -8 ... acz ve fakr
 2. ?.
  cahile laf anlatmak, deveyi hendekten atlatmaktan zordur ilkesiyle davranan, sukut- u adab ile, kime ne anlatıyorsun düşüncesinden hareketle sözkonusu ilkel ve basit, cahiliyye dönemlerinden bile daha cahil olan başlıklara, ortaçağın karanlık sularında yolculuk edenlere karşı sadece bu da geçer ya hu diyerek , istediklerini vermeyecek olan yazarlardır. sessiz değildirler sadece o konularda ne kadar yazsan ne kadar anlatsan, karşındakinin anladığı ve gördüğüdür inandığı.
  (bkz: değmez)
  14 -4 ... hece ozturk
 3. 0.
  (bkz: sozlukte bayan yazar olmadigi gercegi)
  5 -4 ... yasak kadin
 4. 1.
  (bkz: sözlukte bayan yazar mı varmış)
  1 -1 ... freedom
 5. 2.
  sözlükte saçmalayan erkekleri sallamadıklarını gösteren durumdur. herşeye cevap vermeyerek seviyelerini gösteriyorlardır.
  7 ... dibi dibi rek
 6. 3.
  sözlükte bu kadar alma verme meraklısı yazar(!) varken, yazdığı her şeyi "aman yanlış yere gitmesin" diye düşünerek yazıp, bel altı esprilere kurban gitmek istemeyen kadın yazarın davranışıdır. haklı mıdır değil midir tartışılır. evet bazı durumlarda sesini çıkarıp, düşüncelerini ortaya koymasında yarar vardır ama bunu yaparken de karşısındaki insanın en az onun dengi olabilme ihtimalini düşünür. sözlüğün gidişatı da bunun hiç de öyle olmadığını gayet açık ve net göstermektedir. sırf tutulsun, altına saçma da olsa bir sürü entry girilsin diye dişi varlık üzerinden yapılan "gereksiz" muhabbetler, artık gerçekten kabak tadı vermiştir.

  sadece bu da değil, fazlaca ve yine gereksizce açılan cinsel içerikli başlıklardan da fenalık gelmesinden dolayı kadın yazarların kendisini geri çekmesi, zaten polemik yaratacak şeyler yazmadığı müddetçe, kendisinin bir dişi olduğunu her entrysinde alenen bağıra bağıra söylemediği müddetçe de okunmasınnın zor olduğunu bildiğinden gerek, sessiz kalmayı daha uygun bulmasıdır. zira bu sözlükte ne kadar polemik yaratır, ne kadar abuk ve saçma entry girersen o kadar oylanır ve sevilirsin. kısa sözlük hayatımda bunu anlamış bulunmaktayım. bu şekilde devam edin ne diyeyim!
  5 ... mystic queen
 7. 4.
  tabi ki, kadınlar bagyandır, bu nedenle erkekler hakkında baslık acamazlar.

  (bkz: veren yobaz erkek)
  (bkz: veren ateist erkek)

  cunku topluma gore, bagyanın cinsel durtusu yoktur, onu goren erkegin durtusu vardır, o azar. bir kadın erkekler hakkında konusamaz. gerci bu durum kendi islerine de gider hoslarına da gelir.

  sessizler evet.

  kendi cinsel durtulerini, ayse hanım teyze ile mahmut amca dan kotu laf yememek icin soylemezler. komsularının ne dedigi de cok onemlidir.
  3 -3 ... syme
 8. 5.
  tehlikeli durumdur. eminim ki atalarımız sessiz olandan korkacaksın temalı bir söz de söylemişlerdir ama şimdi bilemiyciim.

  nasıl tehlikeli? şimdi bu kadın beyni denen şey bir takım verileri depolayıp, kilitleyerek lazım olduğu zaman kilidini açıp muhatabına kan kusturmak gibi işlevleri olan garip bir organ. kendini sözlüğe adamış bay yazarların kadınların her hareketinden, her durumdan ve hatta bizatihi kendi fantazi dünyasından çıkarımlarını sözlükle paylaşmasını sessizce okur okur okur. ve erkeğin düşünsel dünyasına bir nevi vakıf olur. erkek kendini deşifre eder yani. vermek, almak, çakmak, futbol, sevgili özeti bu. kendini böylesine deşifre eden şeyin ise hiçbir çekiciliği kalmaz.

  halbuki bak "bayan" yazarlara, erkekleri kendileri hakkında her şeyi öğrenmekten mahrum bırakıyorlar, gizem halini devam ettiriyorlar. bu kadar çok yazılmasının da sebebi belki de budur, kimbilir.
  1 ... lumpiya
 9. 6.
  insanlara laf anlatmak deveye hendek anlatmaktan zor olduğu için veya cevap verilse bile anlaşılmayarak burnunun dikine gidilecek olmasından kaynaklanan durum. sonuçta kadınları aşağılayan entry leri açanlar için denilecek tek bir şey var.
  (bkz: okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalır)
  3 ... niveous
 10. 7.
  yazar olmanın mantığı ne de olsa anlamazlar tepkiler den de korkuyorum kalıbı arkasına saklanmadan yanlış gördüğüne tepki vermek olsa da bu tepkiye sağlılklı üsluplarla karşılık vermesi beklenmeyen bir güruh karşısında kızıyor ve üzülüyor olsa da tepki veremem durumudur. bir mecburi kendinle çelişmedir. kimi zaman yetiştirme tarzı ve çevresi sebebiyle ben bilmem beyim bilir zihniyetli bayan yazarların konuyu doğru bulduğu da oluyor olabilir esasen korkulması gereken budur çünkü adapla saygıyla namusla itaati karıştıran mağdurun kendisiyken bu insanları nasıl ezilmekten kurtarırız sorusunu tokat gibi çarpar bu düşünce.
  3 ... bgielle