1. 461.
    Bay değil erkek!
    Kek değil popkek!
    4 -2 ... lenova
  2. 462.
    Bundan 15 20 sene önce bir bayana kadın deseydiniz 'oha ayı, kadın değil bayan diyeceksin' derlerdi.
    Vay be zaman akıp geçiyor.
    3 ... hatasiz kul olmaz
  3. 463.
    Hanimefendi diyorum ben çıkıyorum işin içinden uğraşamam hangi kelimeye ne anlam yüklediği ile.
    2 -2 ... gurbetci adam
  4. 464.
    Karı de geç.
    ... masklavi
  5. 465.
    Dişi bir bireye 30 yaşından önce kadın denemeye başlanmamalı bence. Kadın, dişi bir insana aynı zamanda yaş olarak da büyük anlamı katıyor gibi.

30 yaş öncesinde kız denmeli.
    1 -2 ... new kid on the block
  6. 466.
    Sıfattan çok niyet önemlidir fakat kadınlar bayan denmesini istemiyorlarsa orada tartışacak bir konu yok demektir.

iki isminizin olduğunu düşünün ve insanların size ısrarla sizin istemediğiniz isimle sesleniyor olmasını hayal edin. Üstelik bu isteğinize kızıyorlar da. Hiç bir söz hakkına sahip olmamalarına rağmen.
    ... save almamis adam
  7. 467.
    (bkz: erkeklere bey kadınlara beybi diyelim)
    1 ... azkonusan
  8. 468.
    mal feminik beyanıdır bayan bir hakaret değildir.

o zaman banada erkek diyin bay beyefendi gibi sözler istemiyorum ama böyle beni tarif ederken errrkkekk diyiniz.
    3 -4 ... bruce dickinson is back
  9. 469.
    Açıkçası bayan kelimesi daha hoş geliyor. Kadın kelimesi biraz daha kaba geliyor.

- Kadın cüzdanınızı unuttunuz.

- Bayan/ Hanımefendi cüzdanınızı unuttunuz.

Hanımefendi sözcüğü daha hoş olsa bile bayan kelimesine bu kadar kızılmamalı.
    2 -3 ... dudakgamzeli963
  10. 470.
    Mal mal yürüyüp size çarpan bir hanımfendiyi ''önüne baksana kadın'' diye uyarmak gerekir. Kibarlık bunu gerektirir.
    ... kangurubu