1. 451.
    Boş duyar kasmayın. Çocuk gelinler bu konu kadar dert olmadı. Çok daha temel sorunlar varken feminiklerin bu konu üzerine bu kadar düşmelerini anlamıyorum. Erkekler bu kelimeyi "bay" kelimesinden türediği için değil kadına nazaran daha naif olduğunu düşündükleri için kullanıyorlar.
    2 ... zagordesouza
  2. 452.
    Bunun olayı ne hiç anlamıyorum. Kadın kelimesi çok kaba değil mi?

Şöyle bir dialogla karşılaştığınızı düşünsenize;

+ pardon hanımefen..

- kadınım ben! Kadın kadın!

+ çüş ulan ayı!?

Yada erkek versiyonu:

+ beyefendi pard...

- herifim ulan ben heriif!

+ çüş ulan hayvanoğlu hayvan!!

Millet can sıkıntısından kafayı yedi abi.
    ... peki tamam
  3. 453.
    (bkz: bayım değil erkeğim)
    6 ... kangurubu
  4. 454.
    Bayanlara gadın diyelim arkadaşlar ayıp oluyor. Bayan rahatsız oluyor bak.

Merak etme bayan ben onlarlan gonuşurum.

Bak oğlum bu bayana bir daha bayan diyenin ağzını yüzünü yamulturun.

Kadın diyeceksiniz bayanlara.
    10 -2 ... uzay muhtari
  5. 455.
    Türkiye'deki feministler özet
    Ama yinede ben hiç bayan dediğimi hatırlamıyorum sadece Türkiye'deki feministler sadece bunun altını çizdiği için sinir oluyorum.
    4 -3 ... golatanslimani
  6. 456.
    ben kadınlara kibar yapım gereği bayan diye hitap ederim ama karşimdaki kadın bayan denmesini tercih etmiyorsa kadın diye de hitap ederim sorun yok.

ama türk toplumu ne yazık ki kadın kelimesine aşikar değil en basitinden bim de bir öndeki kadına bayan veya hanımefendi yerine kadın desem oradakiler bunu kaba cümle sanar mazallah kavga bile çıkabilir.
    4 -1 ... yazar cizer34
  7. 457.
    Bayan hitap kelimesidir kadın kelimesi bence hitap açısından hiç hoş durmuyor. Hem saçma hem de boş muhabbet ben bile muhabbette bayan değil Kadın diyenlere inanılmaz uyuz oluyorum. Ciddi ciddi her şey bitti bir bu mu sorun yani. Algı yaratayım derken bu konu bana inanılmaz itici geliyor.
    4 -3 ... mutsuzbirladyy
  8. 458.
    Etiketlenmek isteyenlere hitab etme şeklidir. Etiketlere takılmayın önce insan olun.
    “Afedersiniz” ‘i tercih ederim şahsen.
    4 ... pinklady
  9. 459.
    Üfff ne derseniz deyin ya ķız/kadın/bayan fark etmez yeter ki zihniyetin düzgün olsun.bu muhabbet çok sıktı.
    4 ... somethingmore
  10. 460.
    her hâlde türkiye'deki en saçma ve gereksiz mevzu.
    istersen "avrat" de.
    diline hangisi rahat geliyorsa.
    2 -1 ... alidemiral