1. 1.
  gerek feminist cahillerin, gerekse hanzo olan cahillerin iyice öğrenmesi gereken ayrımdır.

  kadın ve erkek kelimeleri cinsiyet ifade eder. yani direkt cinsiyete vurgu yapar. bu sebeple tuvalet gibi yerlerde kadın ve erkek olarak yazılmalıdır.

  bay - bayan ise bir hitap şeklidir. hoşgeldiniz erkekler şeklinde bir hitap yapılamaz. hoşgeldiniz baylar şeklinde yapılabilir. aynısı bayan için de geçerlidir. bay bayan cinsiyet değil hitap belirttiği için, tuvalet gibi yerlere bay bayan yazılamaz. aynı şekilde şehirler arası otobüslerde bayan yanı değil kadın yanı şeklinde yazılması doğrusudur.

  fakat "bayan değil kadın!" (boyon dogol kodon) şeklinde bir durum söz konusu değildir. Bayan hitabı kendisinin kullanılması gereken her yerde kullanılmak zorundadır ha keza bay da öyle.

  birine seslenilirken kadın bakar mısınız veya erkek bakar mısınız denmez. bayan bakar mısınız veya bayım bakar mısınız şeklinde kullanılır.

  bir kıyafetin veya aksesuarın kadın mı erkek mi için oldugu ise bay bayan şeklinde değil kadın erkek şeklinde belirtilmek zorundadır. for man, for woman.

  cehaletinizin aydınlanması ümidiyle.
  2 -1 ... akacakkandamardadurmaz
 2. 2.
  Hanımefendi, beyefendi diyorum hep, hiç sorun çıkmıyor.
  9 ... cupcake jemma
 3. 3.
  Şimdi bay bayan, erkek kadın olmuyor mu zaten. Erkek kadın ayrımı bay bayansa neden erkek kadın deniliyor acaba. Aklımda yıldız tilbemsi sorular.
  2 ... kale3112